Pogledajte kako su Brođani pratili pobjedu Hrvatske nad Nigerijom na SP

Za Hrvatsku nogometu reprezentciju Svjetsko prvenstvu u Rusiji počelo je s pobjedom od 2:0 nad Nigerijom.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.06.2018

Još od one sjajne generacije iz 1998. godine koja je u Francuskoj na Svjetskoj smotri uzela broncu naša reprezentacija nije ovo najveće sportsko natjecanje u svijetu otvorila s pobjedom. Loše vrijeme i kiša pokvarilo je ugođaj gledanja utakmice na otvorenom u Slavonskom Brodu te su se svi zavukli u zatvorene prostore. Ekipa izbornika Zlatka Dalića sasvim solidno odigrala je prvo poluvrijeme u kojem je od 32. minute autogolom Eteba došla u vodstvo od 1:0. Naravno da velike zasluge za vodstvo idu Brođaninu Mariju Mandžukiću koji je posljednji od hrvatskih igrača dirao loptu. Tako se s vodstvom Hrvatske od 1:0 otišlo na poluvrijeme, dok su se tradicionalno slavonskobrodski kuglači okupili u Domu Željezničar u kojem se prate svi veliki sportski događaji.

U drugom poluvremenu Hrvatska je nastavila s dobrom igrom, a kruna svega bio je gol za 2:0 kojeg je iz kaznenog udarca u 71. minuti postigao Luka Modrić. I kod ovog gola zasluge idu Mandžukiću nad kojim je napravljen prekršaj za 11. metara. Do kraja više nije bilo golova te je Dalićeva momčad upisala jako važna prva 3 boda na startu Svjetskog prvenstva. Za dobru atmosferu pobrinuli su se u Brodskom Varošu u kojem je utakmicu pratila i saborska zastupnika Ljubica Maksimčuk.

Tradicionalno se u Brodskom Varošu u ovo doba godine održavaju Dani Graničara, tako da su u klubu spojili ovu manifestaciju s utakmicom Hrvatske nogometne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu.

Poznato je da Slavonski Brod ima Zdravka Logarušića koji je današnji izbornik Sudana te on već punih 10 godina radi u Africi. Premda se pobjedilo Nigeriju, Logarušić je u igri Hrvatske primjetio određene probleme koje izbornik Dalić mora otkloniti uoči naredne dvije utakmice.

Slijedeću utakmicu Hrvatska na Svjetskom prvenstvu igra u četvrtak, 21. lipnja od 20 sati protiv Argentine, dok mnogi taj susret ocjenjuju za derbi skupine. Nadaju se Brođani boljem vremenu kako bi se ova utakmica za 1. mjesto u skupini mogla pratiti i na otvorenom.