Podjela bodova u susretu Željezničara i Svačića

Na otvaranju novog prvenstva u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod – Požega na Stadionu „Stanko Vlainić – Dida“ sastali su se domaći Željezničar i Svačić iz Starog Slatinika.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.08.2019

Ljubičasti za razliku od prošle sezone nisu puno promijenili momčad, dok su Narančasti iz Starog Slatinika još malo pojačali svoj ionako kvalitetan sastav. Nakon vrlo zanimljivih 90. minuta utakmica je završila bez pobjednika 2:2.

Odluka uprave Željezničara za igranjem domaćih utakmica u novoj sezoni nedjeljom pokazala se kao odličan potez. Tako su u 1. kolu protiv Svačića iz Starog Slatinika tribine Stadiona „Stanko Vlainić – Dida“ bile solidno popunjene. Gosti u svom sastavu imaju veću individualnu kvalitetu i to se vidjelo nekoliko puta na terenu, ali to nije bilo presudno. Na kraju su kod 2:2 obje ekipe imale svojih prigoda koje nisu pretvorile u pogodak tako da je po bod svakome realan ishod ove zanimljive utakmice.

Već u 7. minuti domaći su došli do vodstva. Luka Dubac dobro je proigrao svog starijeg brata Mateja, a kapetan Željezničara pogađa pokraj Marija Matića za 1:0. Uslijedio je period igre u kojem je lopta bila više u posjedu Svačića te su gosti tražili poravnanje. Ono je stiglo u 33. minuti kada je Krešimir Vrljić dobro ubacio u sredinu za natrčalog Tomislava Kljajića koji matira Tomislava Kneževića za 1:1. Vrlo brzo u drugom poluvremenu u 52. minuti Narančasti iz Starog Slatinika dolaze do preokreta i vodstva. Slobodni udarac izborio je Domagoj Ivanagić, a veliko ovoljetno pojačanje Svačića Tomislav Kljajić sjajno je preko zida pogodio za 1:2, dok je Knežević bio nemoćan. Slavlje gostiju trajalo je samo 4. minute, a onda je Jure Ilakovac dobro ubacio s lijeve strane pred gostujući gol, tamo je na pravom mjestu Marko Mišković koji poravnava na 2:2. Do kraja utakmice jedni i drugi imali su po jednu veliku prigodu za pobjedu. Prvo je u 72. minuti Luka Dubac za domaće ubacio iz kornera, a pred golom je udarac Lukasu Kovačeviću odlično obranio Matić koji je na taj način sačuvao svoju mrežu. Na drugoj strani je Svačić mogao do gola za pobjedu, ali je u 84. minuti dvostruki strijelac Kljajić nakon dodavanja Josipa Nižića prebacio okvir gola te je završilo bez pobjednika 2:2 i pravedni po bod svakome.

U slijedećem 2. kolu Međužupanijske lige brod – Požega nogometaši Svačića u Starom Slatiniku ugostit će Tomislav iz Donjih Andrijevaca, dok će Željezničar na gostovanje u Kaptol.

Novooboljela osoba u Brodsko-posavskoj županiji, bliski kontakt već poznatog slučaja