Podjela bodova u derbiju kola u Podcrkavlju

U jednom od derbija 1. kola Druge Županijske nogometne lige – skupine centar u Podcrkavlju je istoimeni domaćin ugostio Graničar.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 22.08.2019

Ekipa iz Brodskog Varoša najavila je ambiciju plasmana u vrh ljestvice, dok slične planove imaju i u Podcrkavlju. Utakmica je opravdala epitet derbija kola s obzirom da je bila vrlo zanimljiva, borbena i sa 4 gola. Na kraju je završilo s podjelom bodova 2:2 te su s tim rezultatom naravno više sretni gosti.

Teško je odmah za utakmicu 1. kola novog prvenstva Druge ŽNL – centar reći da je derbi, ali prema najavama u Podcrkavlju i u Brodskom Varošu žele plasman među vodeće. Gledajući utakmicu ona je zadovoljila gledatelje koji su vidjeli 4 gola i na kraju podjelu bodova. Bliže pobjedi bilo je Podcrkavlje koje osim što je 2 puta imalo vodstvo nije iskoristilo prigode za pobjedu. Sudac Danijel Rister imao je puno ruke posla te je u borbenoj na trenutke i nervoznoj utakmici pokazao 11 žutih i jedan crveni karton.

Do vodstva je prvo došlo Podcrkavlje u 35. minuti kada je dvoboj domaćeg napadača Križanovića i gostujućeg Teskere sudac Rister ocijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je kapetan Podcrkavlja Matija Orešković koji je svoju ekipu doveo do početne prednosti. Radost domaćih trajala je samo 6. minuta budući da su gosti iz Brodskog Varoša u 41. minuti došli do poravnanja. Martin Krpan s iskusnim Matijevićem odigrao je dvostruko dodavanje nakon kojeg je svladao Jonu za 1:1. U nastavku je već u 1. minuti najbolji domaći igrač Plivelić u dobroj prigodi koju nije pretvorio u pogodak. Zato je uspješniji bio nešto kasnije i to u 50. minuti kada je sjajno prošao po desnoj strani, a onda precizno pogodio suprotni kut za novo vodstvo Podcrkavlja sada s 2:1. Graničar iz Brodskog Varoša još se jednom vratio i to u 62. minuti kada je Ivan Matijević precizno izveo slobodni udarac za novo poravnanje za 2:2. Do kraja je Podcrkavlje imalo dvije velike prigode za pobjedu. Prvo je u 69.minuti maestralno gostujući vratar Alen Stanić zaustavio udarac Gabrijela Tomljenovića kojeg je proigrao Križanović. U samoj završnici u 84. minuti prodorni Ivan Križanović našao se u dobroj situaciji koju nije iskoristio, dok su domaći tražili kazneni udarac nakon povlačenja Sarajčića. Na kraju je završilo s podjelom bodova 2:2 s kojom su više sretni gosti iz Brodskog Varoša.

U slijedećem 2. kolu obje ekipe imaju zanimljive protivnike. Graničar će u Brodskom Varošu ugostiti Svjetlost iz Lužana ekipu koja također ima ambiciju plasmana u sami vrh, dok se u Brodskim Zdencima također u nedjelju 25. kolovoza od 17,30 igra Općinski derbi između Zdenaca i Podcrkavlja.

Fond za zaštitu okoliša građanima osigurao 20 milijuna kuna za proizvodnju energije na krovovima kuća