Počinju 16. Dani plesa u čast Miji Čorak Slavenskoj

Donosimo raspored svih programa manifestacije.

Autor: Brodportal | Datum objave: 20.02.2019
Počinju 16. Dani plesa u čast Miji Čorak Slavenskoj


 16. DANI PLESA u čast Miji Čorak Slavenskoj (20. veljače 2019. – 26. veljače 2019.)

Srijeda, 20. veljače 2019.

18:00 Postavljanje vijenca na spomen-ploču

19:30 Plesna večer

  • Studio za moderni i klasični ples Brodski leptirići, Slavonski Brod
  • Plesni studio Shine, Osijek 
  • UDT Gombalište, Zagreb
  • Plesna radionica Ilijane Lončar, Požega
  • Velika dvorana kazališta
  • Ulaz je slobodan

Četvrtak, 21. veljače 2019.

19:30 Plesna predstava

Viola, ja i nas dvije, Zagrebački plesni centar

Velika dvorana kazališta

Ulaz je slobodan

Petak, 22. veljače 2019.

19:30 Plesna predstava

Ansambl, Studio za suvremeni ples Zagreb

Velika dvorana kazališta

Ulaz je slobodan

20:45 Plesna predstava

Umjetnik za hitne intervencije, Studio za suvremeni ples Zagreb

Velika dvorana kazališta

Ulaz je slobodan

Subota, 23. veljače 2019.

19:30 Gala večer

  • 1. HNK U ZAGREBU
  • Lascia ch’io pianga
  • Glazba: Georg Friedrich Händel
  • Koreografija: Valentina Turcu
  • Izvođači: Iva Vitić Gameiro i Guilherme Gameiro Alves
  •  Trajanje 6:00
  • 2. HNK U OSIJEKU
  • ORAŠAR , Arapski ples
  • Glazba: Petar Iljič Čajkovski
  • Koreografija: Waczlaw Orlykowsk
  • Ideju prenio: Dinko Bogdanić uz suradnju Vuka Ognjenovića
  • Izvođači: Lucija Horvat, Danijel Novoselac – Helena Horvat, Anja Bašnec, Laura del Carmem Velasco Farrera, Lucija Firi
  • Trajanje 3:45
  • 3. HNK U SPLITU
  • Čajkovski pas de deux
  • Glazba: Petar Iljič Čajkovski
  • Koreografija: George Balanchine / prenio Volodymyr Shuvalov
  • izvođači: Eva Karpilovska, Ivan Boiko
  • Trajanje 8:40
  • 4. HNK U OSIJEKU
  • FORTUNA, (isječak iz baletne predstave)
  • Izbor glazbe: Vuk Ognjenović
  • Koreografija: Vuk Ognjenović
  • Izvođači: Lucija Horvat, Helena Horvat, Laura del Carmen Velsco Farrera, Lucija Firi, Anja Bašnec, Laura Špindel
  • Trajanje 4:10
  • 5. HNK U SPLITU
  • GUSAR, Pas de trois
  • Glazba: Adolphe Adam
  • Koreografija: Aivaris Leimanis
  • Izvođači: Hazuki Tanase, Aaron Kok, Ivan Boiko
  • Trajanje 8:10
  • 6. HNK Ivana pl. Zajca U RIJECI
  • BOLERO
  • Glazba: Maurice Ravel
  • Koreografija: Andonis Foniadakis
  • Asistent koreografa: Pierre Magendie
  • Baletna majstorica: Paula Rus
  • Izvođači: Nika Lilek, Emanuel Amuchástegui, Ali Tabbouch, Michele Pastorini, Laura Orlić
  • U koprodukciji s: Apotosoma Dance Company, Francuska
  • Trajanje 17:00
  • Velika dvorana kazališta
  • Cijena ulaznice: 50 kn

Ponedjeljak, 25. veljače 2019.

19:30 Plesna predstava

  • ESC ROOM, Zagrebački plesni ansambl
  • Ulaz je slobodan

Utorak, 26. veljače 2019.

17:00 Radost pokreta – smotra školskih plesnih skupina

  • Udruga školskih plesnih skupina Radost pokreta, škole nositeljice projekta i Kazališno-koncertna dvorana Ivana Brlić-Mažuranić

*21. i 22. veljače 2019.

17:00 Plesna radionica Physical release tehnike za odgojno-obrazovne djelatnike (voditelj radionice koreograf Branko Banković)

Zadnje vijesti

Sjajna akustična večer Memorijala "Ostat ću mlad"

Rak dojke i dalje vodeća zloćudna bolest kod žena; iznimno je važna prevencija i rano otkrivanje...

Pred malonogometašima Broda 035 najvažnija utakmica sezone

VIJESTI

DAN NARCISA 2019.

Rak dojke i dalje vodeća zloćudna bolest kod žena; iznimno je važna prevencija i rano otkrivanje...

FOTO GALERIJA

Održana 3. Smotra studijskih programa Brodsko-posavske županije

FOTO - Etno zbirka narodnog ruha župnika Mate Kneževića pod zaštitom Ministarstva kulture

Svečano otkrivene brončane ploče s imenima Maria Mandžukića, Ivice Olića i Ivana Rakitića

Petnaest odličja za Brođane

Zagrebačka Uspinjača osvojila Kup Hrvatske u odličnom finalu