Pobjeda ŽKK "Trešnjevka" nad košarkašicama Broda na Savi

U ovoj sezoni kao i u prijašnjim Ženski košarkaški klub Brod na Savi igrao je s pretkadetkinjama koje su do 15. godina Međunarodnu WABA ligu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.01.2019

U tom natjecanju su klubovi iz: Slovenije, Srbije, BiH te Hrvatske, dok nastupaju igračice koje su rođene 2004. godine i mlađe. Uz Crvenu Zvezdu i Partizan te slovensku Ježicu iz Ljubljane u ovoj ligi je godinama u završnici zagrebačka Trešnjevka. Zelene koje vodi Brođanin Željko Ciglar i ove godine imaju odličnu ekipu koja je jedan od favorita za naslov prvaka u međunarodnoj WABA ligi. Pretkadetkinje Trešnjevke su taj epitet opravdale s pobjedom u posljednjem 7. kolu od 75:47 nad vršnjakinjama Broda na Savi.

Dvojbi oko pobjednika u utakmici između pretkadetkinja Broda na Savi i Trešnjevke nije bilo. Brođanke su samo na početku poravnale na 2:2, a onda gošće odlaze na 8:2, dok je s 27:11 završila prva četvrtina, a do poluvremena je bilo 48:24.U tom periodu za Trešnjevku je dominirala Dorja Iva Žaja koja je imala dobru podršku svojih suigračica Tihane Pavičić i Lucije Tikvicki. U drugom poluvremenu Zagrepčanke su otišle i na 29 koševa razlike za 60:31, međutim, domaće su 4. minute prije kraja smanjile na podnošljivih i prihvatljivih 64:46. Nakon toga je domaći trener dao prigodu svim igračicama te je susret završen s konačnih 75:47 za Trešnjevku. U pobjedničkoj ekipi je spomenuta Žaja postigla 24 koša te je imala 15 skokova, dok je Pavičić ubacila 17, a Tikvicki 12 poena.

U sastavu pretkadetkinja Broda na Savi jedina s dvoznamenkastim učinkom bila je Tea Josipović koja je uz 18 koševa imala čak 24 skoka.

Sljedeći vikend pretkadetkinje Broda na Savi s gostujućom utakmicom u Osijeku kod Murse kreću u novoj prvenstvo Lige Slavonije i Baranje.