Pobjeda Željezničara za kraj polusezone

Ovog vikenda završilo je natjecanje s odigravanjem posljednjeg 15. kola u Četvrtoj HNL – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 30.11.2016

Od sva 3 kluba s područja Brodsko – posavske županije jedino su nogometaši Željezničara igrali na domaćem terenu na kojem su ostvarili pobjedu i to sa 4:2 protiv Mladost iz Antina. Na taj su način Ljubičasti zaključili prvi dio sezone u sredini ljestvice. Protiv posljednjeplasirane Mladosti iz Antina, nogometaši Željezničara pokazali su 2 lica. Vrlo dobro izdanje u prvom poluvremenu u kojem su preko kapetana Ivana Šavrića te Josipa Mijića i Josipa Majstorića postigli 3 gola i već tada osigurali novu pobjedu, dok su u nastavku pali. Na taj su način dozvolili gostima da se vrate u utakmicu te su oni gotovo ugrozili njihovu sigurnu pobjedu, do koje na sreću Ljubičastih nisu došli. Naime gosti su golovima Mihalja i Lazanina smanjili na 3:2, a onda je sve dvojbe otklonio prvi strijelac Željezničara Josip Mijić. On je u 80. minuti solo akcijom koju je počeo od centra završio sa svojim 13. golom u sezonu s kojim se nalazi na 3. mjestu liste najboljih strijelaca lige.