Pobjeda zagrebačkog Futsal Dinama nad MNK Brod 035

Nakon svih Božićnih i Novogodišnjih malonogometnih turnira ovaj vikend nastavljeno je natjecanje u Prvoj Hrvatskoj malonogometnoj ligi. U 12. kolu koje je bilo prvo u drugom dijelu prvenstva Brod 035 na svom je parketu ugostio Futsal Dinamo iz Zagreba koji se bori za naslov prvaka. U 1. kolu u Zagrebu bilo je 3:3 te su tada Brođani prvi put od kako su u Prvoj ligi Futsal Dinamu uzeli bod. Sada su im Modri uzvratili s pobjedom od 3:2, međutim, lako je moglo ponovno biti 3:3 u jednoj odličnoj utakmici.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.01.2019

Utakmica između malonogometaša Broda 035 i zagrebačkog Futsal Dinama bila je pravi praznik ovog sporta u Slavonskom Brodu. Sportska dvorana Brod bila je puna do posljednjeg mjesta dok je izvan dvorane ostalo još 50 gledatelja kojima policija iz sigurnosnih razloga nije dozvolila ulaz u dvoranu. Navijači Futsal Dinama, Bad blue boysi od prve do posljednje sekunde vrlo korektno bodrili su svoju momčad te su stvorili sjajnu atmosferu i ugođaj u dvorani. Očito je sve to kod domaćih stvorilo određenu nesigurnost te su loše ušli u utakmicu i baš ih je taj početak koštao poraza od Futsal Dinama s 3:2.

Već u 50. sekundi Futsal Dinamo došao je do prednosti od 1:0. Pad koncentracije kod domaćih uvjetovao je tome da je Hrvoje Penava uposlio Danijela Dekanića a ovaj je lijepim udarcem pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Konrada za 0:1. Očito je taj rani pogodak dobro uzdrmao Brođane koji su početkom 4. minute primili i drugi. Veliku pogrešku u domaćoj obrani kaznio je Hrvoje Penava koji je svojim 6. golom u sezoni udvostručio prednost Modrih na 2:0. U istoj minuti Brod 035 smanjuje na 2:1 nakon što je Dino Bundavica iz slobodnog udarca kratko u stranu uposlio Dražena Čavara koji postiže svoj 7. gol ove sezone i svojoj momčadi vraća nadu. Pokušavali su igrači trenera Ćorluke doći do poravnanja, a onda ih je u 15. minuti skupo koštala još jedna pogreška na svojoj polovici koju je iskoristio Kristijan Čekol za povećanje vodstva Futsal Dinama na 3:1. Samo 2. minute nakon toga Brođani još jednom smanjuju i dolaze na gol zaostatka. Najbolji domaći strijelac Bundavica sjurio se prema gostujućem golu i onda precizno pogodio za 3:2 u korist Zagrepčana te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku gledatelji nisu vidjeli više golova, dok su domaći uporno pokušavali doći do poravnanja na 3:3, međutim, 2 pokušaja Čavara, pa Đereka i Mirkovića sjajno je zaustavio igrač utakmice mladi vratar Futsal Dinama Karlo Maloševac. On je imao 14 velikih obrana te je najzaslužniji što su sva 3 boda otišla prema Metropoli.

Prema statistici malonogometaši Broda 035 bili su bolji. Naime, imali su 34 udarca prema golu Futsal Dinama od kojih je 16 bilo u okvir gola. S druge strane Zagrepčani su uputili 16 udaraca prema Konradu od kojih je samo 4 bilo u okvir te su postigli 3 gola što im je bilo dovoljno za pobjedu u dvorani Brod.

ŽVK Marsonia ima još jednu reprezentativku!

Vanesa Tot osma najbolja kanuistica na svijetu

Prijavite svoje klince na najzanimljiviju edukativnu vožnju na quad stazi, uz instrukcije iskusnog učitelja vožnje...