Pobjeda Vinogorca nad Podcrkavljem u 1. kolu Županijskog kupa

U 1. kolu Županijskog nogometnog kupa jedna od najzanimljivijh utakmica igrana je u Brodskom Vinogorju između domaćeg Vinogorca i Podcrkavlja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 15.08.2021

Gosti sa sjevera županije pristali su odigrati utakmicu u gostima na zamolbu Zelenih koji su na kraju zabilježili uvjerljivu pobjedu s 5:1 koja je malo i previsoka s obzirom na sve što se događalo u 90. minuta.

Utakmica 1. kola Županijskog kupa koja se igala u Brodskom Vinogorju između Vinogorca i Podcrkavlja opravdala je očekivanja. Gledatelji su vidjeli 6 golova, pa neiskorišteni kazneni udarac i 1 poništeni pogodak. Bez obzira što je Vinogorac došao do uvjerljive pobjede s 5:1, gosti iz Podcrkavlja koje će od nove sezone voditi novi trener Željko Hrušovski predstavili su se u dobrom izdanju, pogotovo u prvih 25 minuta. Stoga je konačni rezultat malo i previsok, međutim, akteri zaslužuju pohvale za prikazano s obje strane pogotovo u kakvim su uvjetima igrali.

U početku nije bilo prigoda, a onda je u 10. minuti neugodni Matej Plivelić pobjegao Domagoju Vukšiću koji ga je srušio, a sudac Mario Has iz Kaniže opravdano je pokazao na najstrožu kaznu. Udarac gostujućeg kapetana Matije Oreškovića zaustavio se na vratnici. Novu prigodu za vodstvo imalo je Podcrkavlje u 19. minuti kada je Ivan Križanović u kontri dobro šutirao, a njegov udarac odbio je Matej Bodrožić, na loptu je natrčao Plivelić i poslao ju u mrežu, međutim, pomoćni sudac Josip Sarić iz Kruševice označio je zaleđe. U toj situaciji ozlijedio se prvi vratar Vinogorca Bodrožić te je umjesto njega u igru ušao Petar Soldan. Prvi pokušaj domaći su imali u 23. minuti preko Matea Škorića koji je nakon lijepe akcije precizno šutirao, ali je Josip Knežević jednako uspješan na golu Podcrkavlja. Zato Knežević ništa nije mogao učiniti u 26. minuti kada je sada Škorić uposlio najboljeg igrača Vinogorca Marija Ćubela koji je još jednom pokazao svoju veliku kvalitetu te je lijepim udarcem svoju ekipu doveo u vodstvo od 1:0. Do kraja poluvremena gosti iz Podcrkavlja ostali su zbog ozljede bez svog najboljeg igrača Mateja Plivelića što se itekako osjetilo u drugom poluvremenu. Prvi su se u prigodi u nastavku našli Crveni preko Alena Rajkovića čiji je udarac nakon pogreške u obrani Vinogorca otišao malo pokraj gola. U 55. minuti Ćubel je mogao svojim drugim golom udvostručiti prednost nakon što je u slalomu prošao nekoliko igrača, ali mu je izostala precizna završnica. Vrlo brzo samo 2. minute nakon toga ipak je bilo 2:0 kada se Krešimir Ferić odlučio na udarac koji se od vratnice odbio preko gol crte na kojoj je za svaki slučaj bio Škorić. Vinogorac ima širok izbor igrača te je ulazak s klupe: Opačka, Kolaka i Krpana donio kvalitetu više. Upravo je Renato Kolak u 65. minuti pogodio za 3:0 nakon što je iz kornera sjajnu loptu poslao iskusni Mario Ergotić. Osim Kolaka istaknuo se i Martin Krpan koji je u 68. minuti povećao na 4:0 nakon što ga je uposlio Josip Opačak. Prije 2 godine Krpan je u dresu Graničara iz Brodskog Varoša u porazu od Vinogorca s 5:3 također u 1. kolu kupa postigao sva 3 gola, a sada je pokazao da mu odgovara ovo igralište jer je u 73. minuti svojim drugim golom na susretu  postavio visokih 5:0 za svoju novu momčad. Svojom igrom gosti iz Podcrkavlja zaslužili su pogodak i dočekali su ga u 83. minuti preko Rajkovića koji je odbijenu loptu od grede nakon udarca Ivana Križanovića poslao u mrežu za konačnih Vinogorac – Podcrkavlje 5:1.

Obje ove ekipe još će se 2 puta sastati u novom prvenstvu istočne skupine Prve Županijske lige koja počinje ovaj vikend. U 1. kolu Vinogorac je domaćin Perkovcima, dok će Podcrkavlje na gostovanje u Klakar kod Graničara.