Pobjeda Svačića nad vodećim Slavoncem iz Bukovlja

Bez dvojbi najzanimljivija utakmica 6. kola Međužupanijske nogometne lige Brod / Požega bila je ona koja se u derbiju kola igrala u Starom Slatiniku između domaćeg Svačića i vodećeg Slavonca iz Bukovlja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 30.09.2019

Prije njihovog međusobnog obračuna Svačić je iz obje utakmice na svom terenu imao obje pobjede te gol razliku od 11:0, dakle momci trenera marija tadića u Starom Slatiniku nisu primili pogodak u svojoj mreži. S druge strane ekipa trenera Marija Petrovića je na sva 3 gostovanja do sada zabilježila sve 3 pobjede uz impresivnu gol razliku od 13 datih i samo 1 primljeni gol.

Uspješan niz nogometaša Slavonca iz Bukovlja zaustavljen je u Starom Slatiniku od domaćeg Svačića koji je došao do pobjede s 2:0. Bio je to prvi poraz u sezoni ekipe trenera Marija Petrovića koja je u Starom Slatiniku u prvom poluvremenu propustila svoju prigodu za povoljniji rezultat. Narančasti koje uspješno vodi Mario Tadić su nakon ove pobjede došli do trećeg uspjeha u nizu na domaćem terenu iz isto toliko utakmica. Domaće veseli podatak da u 3 domaće utakmice imaju gol razliku 13:0, dakle u Starom Slatiniku do sada u prvenstvu nisu primili gol.

Za domaće nije moglo bolje početi. Već u 2. minuti došli su do vodstva kada je Domagoj Ivanagić uposlio Krešimira Vrljića koji je precizno pogodio pokraj nemoćnog Željka Konrada za 1:0. Nakon toga igra se na domaćoj polovici te Slavonac iz Bukovlja ima inicijativu i stalno prijeti preko Rose, Gačića i Sremca. Što nisu uspjeli pogoditi gostujući igrači, tu je bio vratara Svačića Mario Matić koji je u 24. minuti zaustavio dobar udarac Sremca kojeg je proigrao Krešimir Ferić. Pokušao je domaćeg vratara nešto kasnije ugroziti i kapetan sastava iz Bukovlja Padrić, ali je šutirao preko gola. Narančasti su nešto više pokušali preko Lasića u 38. minuti, ali je Konrad uspio obraniti. Na samom kraju prvog poluvremena snažan udarac iz slobodnjaka izveo je Jandrlić, ali je Matić još jednom bio na mjestu te je odbio njegov neugodan pokušaj. Nogometaši Svačića pobjedu su potvrdili u 61. minuti kada je Mario Lucić izveo slobodni udarac, lopta je u zidu Mateja Brkića promijenila smjer i završila u golu za 2:0. Nakon toga gosti iz Bukovlja imali su tek nekoliko pokušaja preko Gačića i Tomislava Ferića, ali oni nisu ugrozili Matića. Mogao je Svačić i do 3:0 kada je Nižić u 74. minuti poslao dobru loptu za Lasića koji je promašio veliku prigodu te je ostalo 2:0 za ekipu iz Starog Slatinika.

Unatoč porazu u Starom Slatiniku nogometaši Slavonac iz Bukovlja ostali su na 1. mjestu, dok imaju bod prednosti ispred drugoplasirane Kuzmice i 2 u odnosu na trećeplasirani Svačić. U slijedećem kolu Slavonac u Bukovlju dočekuje Jakšić, dok Svačić gostuje u Sikirevcima.

Kakva je budućnost bosanskobrodske Rafinerij?