Pobjeda Sloge, porazi Oriolika i Slavonca

Uspješan niz nogometaša Oriolika od 6 utakmica bez poraza stao je u ovom 8. kolu Treće lige – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 28.09.2020

Bolji od ekipe trenera Milana Tomljenovića bio je Vukovar koji je na domaćem terenu došao do pobjede s 2:0. Kod 0:0 za Oriovčane se u velikoj prigodi našao Goran Jurić koju nije iskoristio, dok je na drugoj strani vrlo brzo Josip Barišić pogodio za 1:0 u korist Vukovaraca. U samoj završnici u 86. minuti Blaž Tustonjić potvrdio je pobjedu domaćih za konačnih 2:0.

Nogometaši Slavonca iz Bukovlja i dalje su bez domaće pobjede u ovogodišnjem natjecanju Treće lige – istok. Ostaju na onoj jednoj izborenoj još u 2. kolu u Vukovaru kod Vuteks Sloge, dok su u ovom 8. kolu na svom terenu protiv Valpovke iz Valpova odigrali 1:1. Sve je dobro počelo za Crvene iz Bukovlja koje je već u 2. minuti u vodstvo od 1:0 doveo mladi Leon Špoljar, da bi gosti iz Valpova u 27. minuti preko Emanuela Mutshausa došli do gola i poravnanja na 1:1. Svi pokušaji domaćih za golom koji bi im donio prvu domaću pobjedu u sezoni nisu bili uspješni.

Da pobjeda nogometaša Sloge iz Nove Gradiške u prošlom kolu nad Slavoncem iz Bukovlja nije bila slučajna pokazali su u 8. kolu u kojem su na gostovanju u Kutjevu uzeli nova 3 boda. Najzaslužniji za drugu pobjedu Sloge bili su Tomislav Marijanović i Ivan Benić, dok je za Kutjevo samo privremeno na 1:1 izjednačio Filip Nemec.