Pobjeda ''Slavonca' iz Bukovlja u Slobodnici s 2:1

Nogometaši Slobodnice i 'Slavonca' iz Bukovlja odigrali su međusobnu prijateljsko – pripremnu utakmicu koja je za oba kluba bila posljednja provjera uoči početka nove sezone. Pobjedu su iz Slobodnice odnijeli gosti iz Bukovlja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.08.2021

Po nesnosnoj sparini nogometaši 'Slobodnice' i 'Slavonca' iz Bukovlja odigrali su solidnu pripremnu utakmicu u kojoj je bilo borbenosti i dobre igre pogotovo u prvom poluvremenu. U tom periodu 'Crveni' su postigli dva gola, dok je u nastavku 'Slobodnica' uspjela ublažiti poraz na 2:1.

Vrlo brzo u samo dvije minute 'Slavonac' iz Bukovlja došao je do vodstva od 2:0. Akcija je za goste krenula u 4. minuti od Sušića koji je uposlio Špoljara, a pred golom se lopta odbila do Luke Dubca koji ju je poslao u mrežu za 0:1. Samo minutu nakon toga gosti imaju 2:0 kada je sada povratnik nakon neugodne ozljede Josip Sušić lijepo proigrao Danijela Martića koji je precizno pogodio pokraj nemoćnog Mateja Vukotića.

Prvi pokušaj imala je Slobodnica u 10. minuti preko Marina Aračića, ali nije bilo promjene rezultata. U još boljoj situaciji našao se za domaće mladi Karlo Fligić kojem je udarac obranio Juraj Barukčić nakon dobrog prodora Marka Puškarića. U drugom poluvremenu Zeleni su bili nešto bolji pogotovo nakon što je u igru ušao Marko Mišković. Prvi je gostujućem vrataru u 50. minuti zaprijetio s nepreciznim udarcem iz daljine Alen Mijić, da bi na drugoj strani Dusparin udarac obranio Vukotić.

Do smanjenja rezultata na 2:1 Slobodnica je došla u 67. minuti kada je Miškovića pred golom srušio Dubac, a sudac Vrabec opravdano je pokazao na najstrožu kaznu. Domaći stoper Filip Barukčić nije na golu Slavonca svladao svog brata Juraja koji je prije toga napustio igru, već njegovu zamjenu Pavlinovića. Mogli su gosti i do 3:1 ali je pokušaj Antonija Matića u 78. minuti nakon dodavanja Hrvoja Katavića obranio Vukotić te je na kraju završilo s pobjedom gostiju iz Bukovlja u Slobodnici s 2:1.

Za obje momčadi ovo je bila posljednja provjera uoči početka nove sezone koja počinje ovaj vikend. Tako će Slavonac iz Bukovlja ove subote na gostovanje u Čepin, dok će Slobodnica na svom terenu u nedjelju ugostiti Hakduk iz Pakraca.