Pobjeda rukometaša Broda protiv Valpovke

Rukometaši Broda nastavljaju s dobrim igrama na domaćem terenu u nastavku prvenstva Druge lige – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 05.03.2020

Ekipa trenera Senada Baranje u 12. kolu u dvorani Brod je s 29:27 bila bolja od Valpovke iz Valpova. Prije 2 tjedna, ali u dvorani Vijuš nadigrali su Novu Gradišku. Jedini posrtaj rukometaši Broda u drugom dijelu sezone doživjeli su na do sada jedinom gostovanju u 2020. godini i to u Županji od istoimenog domaćina.

Rukometaši Valpovke ostali su dužnici Brođanima koji su na gostovanju u Valpovu u prvom dijelu sezone poraženi s 34:27. Sada im je ekipa trenera Baranje uzvratila za taj poraz u utakmici koja je bila vrlo zanimljiva, gledljiva s puno dobrih poteza na obje strane. Igralo se muški, čvrsto, pa su suci imali puno posla oko isključenja igrača na 2. minute iz obje momčadi. Gledajući cijeli susret, gosti iz Valpova samo su jednom bili u vodstvu, dok je 5 puta bilo neodlučeno. Sve ostalo bilo je u znaku rukometaša Broda koji su najveću prednost imali od 4 gola, ali to im je bilo dovoljno za 5. pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu.

Počelo je s vodstvom domaćih od 1:0 i 2:1, da bi prvo i jedino vodstvo na utakmici Valpovka imala s 3:2. Nakon toga rukometaši Broda igraju znatno bolje te malo po malo prave razliku sve do 14:10 koliko je bilo na poluvremenu. U nastavku gosti iz Valpova vrlo brzo stižu na 16:16, ali bilo je to njihovo posljednje poravnanje na utakmici. Nakon toga Brođani imaju stalno vodstvo od jednog do najviše 4 gola prednosti, da bi s 29:27 završila utakmica. U sastavu trenera Baranje je Davor Alajica postigao 8, a Emil Okružnik 7 golova. Po 3 puta mrežu gostiju pogađali su: Ivan Rašić, Ivan Didić i Marko Bajan kojem je ovo bila prva utakmica nakon povratka iz Atene. Naime, mladi Bajan nastupio je za mladu reprezentaciju Hrvatske na Mediteranskim igrama koja je u Grčkoj osvojila 3. mjesto.

Kod Valpovke iz Valpova najučinkovitiji po 5 golova bili su Kuštrim Ninaj i Matej Pavlović, dok su se po 3 puta među strijelce upisali:Marko Hajmiler i Matija Bajer.

S ovom pobjedom rukometaši Broda na ljestvici su se izjednačili s Valpovkom prema broju osvojenih bodova, ali su prije njih zbog bolje ukupne gol razlike. U slijedećem 13. kolu sastav trenera Baranje ide na teško gostovanje u Našice kod druge ekipe Nexea koje se nalazi na 2. mjestu s bodom iza vodeće Slatine.