Pobjeda rukometaša Broda protiv Slavije

U natjecanju Druge lige – istok odigrana su 2. kola, a rukometaši Broda imaju obje pobjede. Premda je ovog ljeta klub napustilo nekoliko ključnih igrača, za sada se to toliko ne primijeti budući su prve dvije pobjede zabilježene protiv objektivno slabijih klubova od Broda. Trener Saša Sertić u novoj sezoni imat će mladu momčad koja će imati za cilj plasman u sredinu ljestvice prema gornjem dijelu. Do sada Valpovka i Slavija iz Starog Petrovog Sela nisu bili pravo mjerilo koliko vrijedi današnja momčad, međutim, uskoro slijede utakmice s jačim klubovima.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 18.10.2017

Nakon pobjede u Valpovu od 25:24 rukometaši Broda u prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni pobijedili su Slaviju iz Starog Petrovog Sela s 30:24. Svakako da je taj početni uspjeh u Valpovu mladoj ekipi dao određeno samopouzdanje, međutim gosti iz Starog Petrovog Sela su se pogotovo u prvom poluvremenu pokazali kao vrlo neugodan protivnik. Ključan period igre Brođana dogodio se sredinom drugog poluvremena kada je napravljena razlika koju do kraja utakmice Slavija više nije mogla stići. Tako su rukometaši Broda jedina momčad uz Požegu i Borovo koja je u prva 2. kola zabilježila maksimalan učinak od dvije pobjede.

Rukometaši Broda u utakmicu sa Slavijom krenuli su s vodstvom od 5:1, da bi nešto kasnije bilo i 7:3. Činilo se da sve ide u priželjkivanom smjeru budući je momčad trenera Saše Sertića u ovom susretu bila veliki favorit za pobjedu. Međutim, gosti iz Starog Petrovog Sela se dižu i polako počinju smanjivati razliku. Kod vodstva domaćih od 9:6, gosti su serijom od 5:0 došli do preokreta i vodstva od 11:9, da bi na poluvrijeme otišli s 12:11. U nastavku je Brod vrlo brzo prešao u vodstvo te se igralo izjednačeno, a onda je od 35.-te do 45. minute domaći sastav napravio seriju od 8:0 te je vodstvo Slavije od 15:14 okrenuo u svoju prednost od 22:15. U tom periodu za ekipu trenera Sertića golove su zabijali: Josip Sarić, Simeon, Poznanović, Marić, Rašić, Petrović i Bohm, dakle gotovo svi igrači iz prve postave. Jedino što su gosti uspjeli bilo je približiti se u 56. minuti na zaostatak od 3 gola za 26:23, međutim, s 2 gola Simeona, i po jednog Poznanovića i Rašića Brođani potvrđuju pobjedu s 30:24. Kod rukometaša Broda su po 6 gola postigli: Sandi Bohm i Rastko Poznanović, 5 je dodao Krešimir Simeon, dok su se po 4 puta među strijelce upisali Ivan Rašić i Josip Sarić.

Eksplozija plina u Vrpolju, ozlijeđena starica (83)