Pobjeda rukometaša Broda protiv Đakova

U sklopu priprema za nastavak prvenstva u Drugoj ligi – istok rukometaši Broda odigrali su treću prijateljsku utakmicu.

Autor: Brodportal | Datum objave: 07.02.2020

Protivnik na domaćem terenu bilo je Đakovo također drugoligaš koji je poražen s 30:27. Cijelo vrijeme igralo se izjednačeno na obje strane, dok su se domaći prvi puta odvojili na 3 gola razlike u samoj završnici utakmice.

Nakon što su rukometaši Broda uvjerljivo poraženi u Đakovu sada su protiv iste ekipe odigrali uzvratnu utakmicu na domaćem terenu. Domaći trener Senad Baranja nije mogao računati na Filipa Prusinu, dok su izostala oba golmana, Matija Krznarić i Ivan Rakić. Stoga je morao braniti 16.-to godišnji Lovro Pejaković koji je u skladu sa svojim godinama imao 16 obrana. On je bio među najzaslužnijima što su Brođani uzvratili Đakovčanima za poraz u njihovoj prvoj međusobnoj utakmici s pobjedom od 30:27.

Cijelo prvo poluvrijeme ekipe su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima. Najveću prednost koju je jedna od momčadi imala bilo je s 2 razlike. Na poluvremenu je bilo 16:15 za sastav trenera Baranje, dok se izjednačeno gol za gol igralo na obje strane. Prvi put na utakmici da je jedna momčad otišla na 3 gola prednosti dogodilo se u 56. minuti kada su rukometaši Broda golom povratnika Josipa Sarića imali 28:25. Do kraja susreta tu razliku su i sačuvali za konačnu pobjedu s 30:27. U domaćem sastavu dobro je odigrao Ivan Rašić s 9 golova, dok vrijedi izdvojiti učinak mladog Marka Bajana koji se 8 puta upisao među strijelce. Njegova dobra igra poklopila se s pozivom koji je Bajan dobio za nastupom u mlađekadetskoj reprezentaciji Hrvatske na Mediteranskim igrama u Ateni. Uz Rašića te mlade Pejakovića i Bajana još se u utakmici protiv Đakova s 5 golova istaknuo Ivan Didić.

U sastavu rukometaša Đakova 3 igrača postigla su po 5 gola i to: Ivan Lasić, Luka Omrčanin i Damir Tomašević, dok je mladi Brođanin Luka Matačić postigao 3 gola.

Rukometaši Broda večeras su na domaćem terenu odigrali još jedan prijateljski susret ovoga puta protiv Slavije iz Starog Petrovog Sela, dok im nastavak prvenstva počinje 15. veljače u kojem će u dvorani Brod ugostiti Novu Gradišku.