Pobjeda rukometaša Broda nad Požegom

U svojoj trećoj prijateljsko – pripremnoj utakmici rukometaši Broda na domaćem su terenu s 27:26 pobijedili Požegu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 06.02.2019

Bila je to na kraju zanimljiva utakmica s dva različita poluvremena, dok su Brođani u pripremama do sada dobili Novu Gradišku, a poraženi su od Prvo B ligaša Đakova na gostovanju. Požežani su vodeći u Drugoj ligi – istok te je pobjeda rukometaša Broda nad njima važna iz razloga kao potvrda dobrog rada na pripremama te se s optimizmom očekuje nastavak sezone.

Rukometaši Broda i Požege u međusobni prijateljski ogled nisu ušli u svojim najjačim postavama. Tako kod domaćih nije bilo golmana Gorana Bubala, pa Ivana Didića i Rastka Poznanovića. S druge strane gosti iz Požege bili su još više oslabljeni pa su stoga treneri u ovoj utakmici isprobali neke druge igrače kako bi mogli vidjeti mogu li na njih računati u nastavku sezone. Za oba kluba je dobro što je međusobna prijateljska utakmica otišla u neizvjesnu završnicu u kojoj su se na kraju bolje snašli brođani koji su na kraju s 27:26 došli do pobjede.

Prvo poluvrijeme pripalo je rukometašima Broda koji su cijelo vrijeme imali vodstvo i do 4 gola, da bi Požega prvi put poravnala na 8:8. Nakon toga domaći bježe na 10:8 i 12:10, ali se s 13:13 odlazi na poluvrijeme. U nastavku su sada bolji rukometaši Požege koji prvi put dolaze u vodstvo koje su držali sve do posljednje minute. Imali su gosti najveću razliku od 4 gola, dok su Brođani stalno bili blizu i držali su priključak. U zanimljivoj završnici je sjajni Davor Alajica na 26:25 vratio vodstvo rukometašima Broda koje je bilo prvo u drugom poluvremenu, a kad je Požega poravnala na 26:26 Alajica je svojim 13 golom ekipi trenera Saše Sertića donio pobjedu s konačnih 27:26. Uz Alajicu vrijedi izdvojiti i 5 golova Doriana Petrovića, dok je odličan na golu bio Matija Krznarić. Ovaj mladi golman imao je oko 20 obrana te će u nastavku sezone biti prvi golman kluba budući je Bubalo otišao za Njemačku.

U sastavu Požege je Vilim Gotal zabio 9, a Marko Gelener 5 golova.

Uzvratna prijateljska utakmica između ova 2 kluba igrat će se ove subote u Požegi, dok im drugoligaško prvenstvo skupine istok počinje 16. veljače. Rukometaši Broda u 1. kolu nastavka sezone igraju domaći susret sa Slavijom iz Starog Petrovog Sela, dok će Požega na gostovanje u Našice kod druge ekipe Nexea.