Pobjeda Omladinca nad Marsonijom u prvom prvenstvenom susretu

Prvi put u povijesti u jednoj službenoj utakmici u prvenstvu sastali su se Omladinac iz Gornje Vrbe i Marsonia.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 06.09.2021

Do sada su ova 2 kluba igrala samo prijateljske susrete, dok su se u službenim međusobno sastajali samo u Županijskom kupu. Osim što je njihova utakmica prigradski derbi najbližih susjeda, oni su i prije međusobnog susreta susjedi na ljestvici budući su obje ekipe u prva 3 kola imale po 6 bodova, odnosno 2 pobjede i poraz.

Prigradski derbi 4. kola Treće lige – istok između domaćeg Omladinca u Gornjoj Vrbi i Marsonije mogao je zadovoljiti oko 1.000 ljubitelja nogometa koji su vidjeli jako dobru utakmicu. Bilo je tu puno tempa, borbenosti, dobrih proigravanja, izrađenih akcija, promašenih prigoda, dok su gledatelji vidjeli 1 gol i to u gostujućoj mreži. Bilo je to dovoljno za prvu domaću pobjedu Omladinca u ovoj sezoni s minimalnih 1:0. Obje ekipe odlično se poznaju te je u sastavu iz Gornje Vrbe među prvih 11 bilo čak 10 igrača koji su u svojoj karijeri nekada igrali za Marsoniju. S ovom pobjedom protiv najbližeg susjeda momčad trenera Ivana Pavkovića iskupila se za posljednji poraz na svom terenu od Zriskog iz Jurjevca. S druge strane Marsonia je nakon Vukovara u kojem je također poražena s 1:0 sada ostavila bodove i u prigradskom naselju Gornjoj Vrbi. Epilog utakmice je da su domaći jednu od svojih prigoda pretvorili u pogodak, dok gosti svoje nisu te je Omladinac na kraju slavio s 1:0.

Prvi se u prigodi u 13. minuti za goste našao Jašarević, međutim, vratar domaćih Zeba dobro se postavio i sačuvao je svoju mrežu. Do vodstva je Omladinac mogao u 27. minuti kada je Barišić ubacio pred gol, a tamo je Ravlić spustio za Bačića kojem dobar pokušaj još bolje brani Matko Kramer. Samo 2. minute nakon toga ponovno se Jašarević izborio za loptu, ali je Zeba i dalje vrlo siguran. Marsonia ima malo veći posjed i više pokušaja, ali su prigode Omladinca izraženije. Novi pokušaj za Brođane imao je Bundavica u 33. minuti, ali je njegov udarac otišao malo pokraj desne vratnice. Igra se sve bolje i bolje uz visok ritam jednih i drugih, dok je sastav iz Gornje Vrbe zaprijetio u 35. minuti kada se Baričević odlučio na udarac s 25 metara, ali je Kramer još jednom pokazao kvalitetu. Jašarević je bio raspoložen i stalna je opasnost za domaću obranu, pa je tako za malo bio neprecizan iz voleja kojeg je uhvatio na ubačaj Mišića. Tako se bez golova s 0:0 otišlo na poluvrijeme, dok je u nastavku nakon samo 2. minute Omladinac postigao pogodak odluke. Begić je ubacio iz kornera, pred golom se lopta nekoliko puta odbijala, nitko od gostujućih igrača nije otklonio opasnost, a onda se dojučerašnji bivši napadač Marsonije Mario Bačić dobro snašao za 1:0. On je s Bijelo – crnima prošao pripreme da bi uoči početka prvenstva preselio u obližnju Gornju Vrbu, a sada je presudio bivšem klubu.

Očito je primljeni pogodak sputao nogometaše Marsonije, pa je Omladinac mogao i do 2:0 kada je Ravlić u 52. minuti proigrao Dorića, ali Kramer nije imao većih poteškoća obraniti. Odlični vratar Brođana Matko Kramer istaknuo se i u 56. minuti kada je sada zaustavio udarac Ravlića kojeg je dobro uposlio Bačić. Nakon toga redaju se prigode Marsonije koja traži poravnanje, pa je tako pred golom Omladinca nakon kornera Didovića u 62. minuti neprecizan vrlo dobri i borbeni Letica. Bijelo – crni sve više stišću obruč oko domaćeg gola, a onda je Sivrić u 64. minuti poslao upotrebljivu loptu koju Maksimović nije najbolje zahvatio. Svakako najbolju prigodu za poravnanje imala je Marsonia u 67. minuti kada je Didović ubacio, a Mihić spustio za Bundavicu koji je iz neposredne blizine prebacio vrata. Obrana Omladinca koju uz vratara Zebu predvode odlični stoperi Akšamović i Galović uspješno je odolijevala svim napadima Marsonije, pa se tako u novoj situaciji, ali bez učinka u 71. minuti našao Jašarević. Pokušavali su gosti na sve načine doći do poravnanja, pa su tako iz daljine Zebu pokušavali iznenaditi prvo Bundavica, a onda i Maksimović te je i dalje ostalo 1:0 u korist Omladinca. Do kraja utakmice ostalo je još 15. minuta i Brođani su u svojoj obrani ostavili puno prostora što je umalo iskoristio Begić na dodavanje Svrzlića u 76. minuti, ali je bio za malo neprecizan. Do kraja je još za goste iz 2 udarca iz daljine pokušao nešto više učiniti mladi Đurković, međutim, rezultat se nije mijenjao, dok je u 93. minuti posljednji pokušaj za 1:1 Marsonia imala preko Maksimovića koji je nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Sivrić šutirao pokraj gola. Tako je ostalo 1:0 u korist Omladinca koji je znao proslaviti za njih veliku pobjedu protiv najbližeg susjeda.

Za Omladinac je protiv Marsonije bila 3. pobjeda u prvenstvu za plasman na 5 mjesto s bodom iza vodećih klubova iz: Đakova, Vukovara i Jurjevca. S druge strane Marsonia je doživjela drugi minimalni poraz te se nalazi na 8. mjestu i za vodećima ima zaostatak od 4 boda.