Pobjeda MNK "Brod 035" u kvalifikacijama za Prvu HMNL

Kvalifikacije za popunom Prve HMNL u kojima sudjeluju 4 kluba iznimno su zanimljive i neizvjesne.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.05.2021

U 3. kolu malonogometaši Broda 035 na svom su terenu ugostili Futsal Pulu koja je u prve dvije utakmice uknjižila 2 boda. Tako su Puležani u Zagrebu kod prvoligaša Gimka Uspinjače osvojili bod što su ponovili na svom terenu sa Šibenikom. S druge strane Brođani su se nakon domaćeg poraza od Šibenika iskupili u Zagrebu za taj gubitak bodova.

U 3. kolu kvalifikacija za Prvu ligu malonogometaši Broda 035 na domaćem su terenu sa 4:3 bili bolji od Futsal Pule te je to prva pobjeda nekog od domaćina u ovim kvalifikacijama. Na taj su način Brođani preuzeli vodeću poziciju ispred Šibenika, dok su s ovom pobjedom napravili mali korak prema prvoligaškom društvu. Do prve domaće pobjede ekipa trenera Ivice Ćorluke došla je vrlo teško i uz puno borbenosti, ali i dozu sreće. Nije to bila lijepa utakmica kao ona sa Šibenikom, ali je zato ova protiv sastava iz Pule bila puno bolja u taktičkom smislu, dok su za Brod 035 najvažnija 3 boda i pobjeda koja daje nešto mirniji nastavak ovih kvalifikacija.

Prvi su do vodstva došli malonogometaši Broda 035 u 5. minuti kada je Ivan Ivanagić lijepo pogodio nakon dodavanja mladog Domagoja Đurkovića. Samo 2. minute nakon toga bilo je 1:1. Pred domaćim golom stvorila se gužva, a nakon ubačaja Bepa Pausa lopta je nekako uz puno sreće i odbijanja između Ćubela i vratara Konrada završila u mreži. Vrlo dobro i sadržajno prvo poluvrijeme nastavljeno je s novim pogotkom i to u gostujućoj mreži. Igrala se 10. minuta kada je Dino Bundavica ubacio pred gol Puležana, a tamo se lopta od gostujućeg Franje Matkovića odbila u mrežu za novo vodstvo Broda   035 sada s 2:1. Tu momčad Ivice Ćorluke nije stala pa je tako za njih 13. minuta bila sretna budući su u njoj postigli treći pogodak. Ruhek je ubacio za Đereka koji je precizan te se s 3:1 za domaće otišlo na poluvrijeme. U nastavku Brođani već u 1. minuti povećali svoje vodstvo na velikih 4:1. Vratar Konrad dao je dugu loptu za Bundavicu koji je precizan za 3 gola prednosti u korist domaćeg sastava. Nakon toga Puležani prijete i pokušavaju smanjiti rezultat što im uspjeva u 24. minuti preko Franje Matkovića koji se iskupio za autogol te je smanjio na 4:2. Pritisak gostiju se nastavlja i samo minutu kasnije Mataja pogađa okvir gola te je Futsal Pula blizu golu za 4:3. To se i dogodilo nešto kasnije u 29. minuti kada je Robert Grbić presjekao loptu i onda precizno pogodio pod gredu za smanjenje rezultata na 4:3. Naravno da je taj pogodak gostima donio još više samopouzdanja i poleta ne bi li došli do poravnanja. Preuzeli su potpuni rizik te su igrali bez vratara s više igrača u polju što im je donijelo nekoliko dobrih situacija, 2 puta preko Šulentića, dok Vukmir, Matković i Paus nisu svoje prigode pretvorili u golove za poravnanje. Treba svakako istaknuti domaćeg golmana Željka Konrada koji je imao 16 obrana te je među najzaslužnijima za vrlo važnu 4:3 pobjedu Broda 035 protiv Futsal Pule.

U sljedećem kolu malonogometaše Broda 035 očekuje gostovanje u Šibeniku, dok će Futsal Pula na domaćem terenu ugostiti Gimka Uspinjaču iz Zagreba.