Pobjeda Marsonije za nastavak neporaženog niza

Protiv vrlo dobrog NAŠK-a iz Našica nogometaši Marsonije izborili su svoju 5. pobjedu u prvenstvu i to s minimalnih 1:0.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.10.2019

Bila je to klasična utakmica kao i svaka koju Brođani igraju na svom terenu. Oni su ti koji imaju posjed i traže vodstvo, dok se gosti brane i pokušavaju zaprijetiti iz kontri. Ponovo su Bijelo – crni pokazali da imaju velikih problema s realizacijom na svom terenu, međutim, za njih su najvažnija 3 boda s kojima su prekinuli niz bez pobjede na svom stadionu koji je trajao više od 30 dana.

Prvih 45. minuta nije bilo dobro za nogometaše  Marsonije koji u tom periodu nisu imali niti jedan udarac u okvir gostujućeg gola. Svi pokušaji bili su neprecizni kao onaj Mišićev u 22. minuti, dok je za NAŠK nešto kasnije u dobroj prigodi bio Kamerunac Libong, međutim, šutirao je pokraj gola. U 35. minuti za domaće je pokušao Mirković, dok su Našičani u 41. minuti pogodili okvir gola i to preko igrača Marsonije Mirkovića. Tako su Bijelo – crni u ovoj situaciji imali malo i sreće. Iz prvog poluvremena izdvojili smo još udarac Baričevića kojem je loptu ostavio Bundavica, ali niti on nije pogodio okvir gola. Momčad trenera Braslava Ostojića u nastavku igra znatno bolje te se iz minute u minutu redaju pokušaji preko Baričevića, dok je 2 puta gostujućem vrataru Petru Mikšiću zaprijetio i Mirković. Upravo je njegov udarac u 57. minuti bio prvi koji je Marsonia uputila u okvir gostujućeg gola. Ako su domaći imali sreće u prvom poluvremenu kada je lopta od Mirkovića završila na gredi, u 63. minuti ju nisu imali budući je snažan udarac Bundavice okrznuo okvir gola i završio u gol outu. Bila je to najava zasluženog vodstva Brođana koje se dogodilo u 65. minuti. Naime, Jašarević je iz dobre pozicije šutirao, lopta se od vratara Mikšića odbila u vratnicu te u polje, a akciju je pratio mladi Karlo Baričević koji je postigao svoj prvi gol u karijeri za seniorsku momčad koji će dugo pamtiti. Pogotovo što je njegov gol donio pobjedu i 3 boda.

Nakon vodstva od 1:0 Marsonia nije stala već je i dalje nastavila pritiskati i tražiti drugi gol. Vrlo agilni i razigrani Jašarević u 71. minuti dobro je šutirao, ali je Mikšić još bolje obranio. Malo kasnije u 80. minuti gostujući vratar je dobro postavljen nakon udarca Mirkovića. Bivši član mlade reprezentacije BiH Mirza Jašarević u završnici utakmice imao je još 2 pokušaja, prvo u 84. minuti kada je šutirao u Mikšića te minutu nakon toga kada je njegov udarac otišao malo pokraj lijeve vratnice. Posljednji pokušaj za Bijelo – crne imao je Bundavica u 90. minuti iz slobodnog udarca, ali je bivši golman Marsonije Petar Mikšić još jednom siguran te je ostalo 1:0 u korist Brođana protiv vrlo dobrog NAŠK-a iz Našica.

Tako je Marsonia i dalje ostala u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice kao jedina momčad u ligi koja u 10. kola nije doživjela poraz. U sljedećem kolu Bijelo – crne čeka teško iskušenje na gostovanju u Oriovcu kod Oriolika.