Pobjeda Marsonije protiv Belišća u utakmici punoj preokreta

Sjajnu utakmicu s puno preokreta odigrali su u derbiju 7. kola na trećeligaškom istoku Marsonia i Belišće u prošloj sezoni dvije najbolje ekipe.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.09.2020

Na kraju su Brođani slavili pobjedu sa 4:2, a baš su s tim rezultatom prošle sezone u Belišću doživjeli jedini poraz. Utakmicu je obilježilo 6 golova, 2 crvena kartona, mogući kazneni udarac za domaće, tako da su gledatelji mogli uživati u odličnom nogometu. Osim toga bila su 2 preokreta jer su gosti nakon vodstva Marsonije došli do 2:1, a onda su se domaći vratili za svoj preokret i treću pobjedu u nizu sada sa 4:2.

Počelo je s velikom prigodom Bungića u 4. minuti kojeg je uposlio Bačić, ali se napadač iz Gornjih Bogićevaca nije najbolje snašao. Marsonia od početka pritišće i u 6. minuti je Bačić u novoj situaciji pred golom, ali je njegov udarac vratar Stanić izbacio u korner. Uslijedio je ubačaj Sivrića iz kuta, dok je na pravom mjestu Bačić koji 4. golom u sezoni potvrđuje svoju sjajnu formu te Bijelo – crne dovodi u vodstvo od 1:0. Samo 10 minuta kasnije gosti su iz prvog udarca u okvir došli do poravnanja. Salapić je lijepo ubacio, a pred golom Paulić nije imao težak zadatak loptu poslati u mrežu za 1:1. Pokušao je Jašarević u 26. minuti na dodavanje Bungića, ali nije bio precizan. Za potpuni preokret pobrinuli su se gosti u 33. minuti kada su odigrali odličnu akciju nakon koje je ispala cijela vezna linija i obrana Brođana, dok je strijelac gola za Belišće Paulić sada bio dodavač za Radovanovića koji goste dovodi u vodstvo od 2:1. Mogli su Crveni i do 3:1, ali je mladi Krijan zaustavio opasan pokušaj Domagoja Damjanovića. Uzvratio mu je na drugoj strani kolega vratar Stanić koji je u 45. minuti obranio pokušaj Bačića kojeg je pred golom pronašao Jašarević. To nije bilo sve u sadržajnom prvom poluvremenu budući je Jašarević u 45. minuti nakon ubačaja Bačića i povratne Bungića atraktivno pokušao, ali bilo je neprecizno. Na samom kraju prvog poluvremena domaći su od suca Kurtovića iz Osijeka tražili kazneni udarac nakon što je lopta od strane Bačića pogodila u ruku Žaju u kaznenom prostoru Belišća. U drugom poluvremenu nastavilo se sadržajno i učinkovito. Trebalo je samo 5. minuta za novi pogodak. Igrala se 50. minuta kada je Sivrić ubacio iz kornera, a na prvoj vratnici je stoper Marsonije Balentović točan za 2:2. Veliku prigodu za novo vodstvo Bijelo – crni imali su u 63. minuti kada je Bungić osvojio loptu i s njom došao pred kazneni prostor Belišća te u mat poziciju gurnuo Bačića. Ovaj je zaobišao vratara Stanića i kada su svi očekivali loptu u mreži, Bačić se poskliznuo i propala je velika prigoda. Međutim, nisu domaći navijači dugo žalili za tim promašajem jer je samo dvije minute nakon toga stigao pogodak za 3:2. Mirković je u 65. minuti pronašao pred golom Bungića koji je majstorski primio loptu, okrenuo se te svladao Stanića za novo vodstvo Marsonije sada s 3:2. Bio je to Bungićev prvi pogodak u Bijelo – crnom dresu.

U 67. minuti obje ekipe ostaju bez jednog igrača nakon što su crvene kartone dobili Bruno Damjanović koji je vukao i srušio Marija Bačića, a ovaj je odgurnuo gostujućeg igrača. Mogao je Bungić u 73. minuti potvrditi pobjedu, ali je na ubačaj Begića šutirao u Stanića. Veliku prigodu za 3:3 imalo je Belišće u 74. minuti preko Kovačića kojeg je uposlio Radovanović, ali je Memović sjajno obranio, dok je u nastavku iste akcije domaći vratar zaustavio i pokušaj Fingernagla.

Nakon što je Memović spasio poravnanje Marsonia je pobjedu potvrdila u 84. minuti i to nakon još jednog gola iz kornera. Sivrić je upisao svoju treću asistenciju te je nakon njegovog ubačaja Stanić obranio udarac Bungiću, lopta se odbila do kapetana Čanića koji ju šalje u mrežu za 4:2. Do kraja je u 90. minuti mladi Garić mogao postići i peti pogodak, ali ga je u tome spriječio Stanić koji brani te je ostalo više nego zasluženih Marsonia – Belišće 4:2.

U ostalim utakmicama 3. HNL odigranim u subotu, Oriolik je također uvjerljivo, s 3:0 svladao Kutjevo, dok je Sloga iz Nove Gradiške s 2:0 pobijedila ekipu Slavonca, u županijskom derbiju.