Pobjeda Marsonije nad Slavonijom 3:1

Nakon Belišća u prošlom kolu nogometaši Marsonije zabilježili su drugu uzastopnu pobjedu na domaćem terenu koja je četvrta na Stadionu uza Savu, a ukupno 6. u ovoj sezoni. Bijelo – crni su u pretposljednjem 14. kolu Treće lige – sjeveroistok s 3:1 pobijedili drugoplasiranu Slavoniju iz Požege koja je tek svojom igrom u drugom poluvremenu naznačila da se nalazi visoko na prvenstvenoj ljestvici. S druge strane momčad Marija Ćutuka odigrala je najbolje prvo poluvrijeme ove sezone u kojem je s 3 gola osigurala nove bodove.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.11.2016

Odigrali su nogometaši Marsonije briljantno prvih 45. minuta u susretu protiv Slavonije te su iz 3 prigode postigli 3 gola. Do vodstva su Brođani došli u 22. minuti kada je akciju počeo Zenuni koji je na lijevoj strani dobro uposlio Mihaljevića. Ovaj odmah pred golom sjajnom loptom u matnu situaciju gura Mišića čiji udarac odlično brani Rezo koji odbija loptu točno na nogu Mirkoviću, a ovaj ne griješi te Marsonia ima 1:0. Samo 3. minute kasnije bilo je 2:0. Mišić se dokopao lopte koju je sjajnim udarcem poslao neobranjivo u mrežu. Tako su domaći pomalo neočekivano iz dvije prigode 2 puta poentirali, a onda su gosti u 29. minuti mogli smanjiti na 2:1. Memović je nespretno ispucao loptu, a mladi napadač Slavonije Jakešević nije pogodio prazan gol. Domaći su sve riješili u 42. minuti. Ponovno je Mihaljević iz slobodnog udarca dobro ubacio pred gol, na pravom mjestu je Makovec kojem novi zicer skida Rezo, ali on još jednom odbija loptu koja opet dolazi do Mirkovića, a on svojim drugim golom, a četvrtim ove sezone donosi velikih 3:0. Bilo je to sjajnog prvo poluvrijeme koje je bilo dovoljno Bijelo – crnima za nove bodove koji ih ostavljaju u gornjoj polovici prvenstvene ljestvice.

Sve što je Slavonija u drugom poluvremenu uspjela napraviti je postići počasni pogodak. U 62. minuti je Jakešević ubacio s desne strane, a pred golom je Podobnik ostao sam te nije imao većih problema poslati loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Tako se Marsonia s pobjedom nad Slavonijom oprostila od svojih navijača za ovu kalendarsku godinu, dok je Bijelo – crnima u ovoj polusezoni ostala još samo jedna utakmica i to gostovanje kod druge ekipe Osijeka

Susreli se s mađarskim hodočasničkim udruženjem "Maria Ut - Pilgrimage of Central Europe"