Pobjeda Marse u Vukovaru, težak domaći poraz Sloge

TEŽAK DOMAĆI PORAZ SLOGE U NOVOJ GRADIŠKI, POBJEDA MARSE U VUKOVARU

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 14.04.2019

Poraz na domaćem terenu u ovom 22. kolu Treće lige – sjeveroistok doživjela je i Sloga koja je u Novoj Gradiški potpuno nadigrana od trećeplasiranog Čepina sa čak 7:0. Ovo je svakako najteži poraz Sloge u ovoj sezoni koji je već peti u nizu, dok je 3 gola za goste iz Čepina postigao dojučerašnji napadač sastava iz Nove Gradiške Filip Bungić.

Od sva 3 kluba iz Brodsko – posavske županije u Trećoj ligi – sjeveroistok jedino je Marsonia u ovom kolu zabilježila pobjedu. Bijelo – crni na 4 posljednje utakmice nisu pobijedili, dok su taj niz prekinuli u Vukovaru kojeg su dobili s 1:0 na gostovanju. Pogodak odluke postigao je u 70. minuti kapetan Marko Čanić kojeg je dobro proigrao drugi stoper Josip Balentović. Treba naglasiti kako su brođani u Vukovaru nastupili bez svojih napadača; Gudelja, Mišića i Sivrića pa su ulogu morali preuzeti igrači iz posljednje linije obrane koji su na kraju osigurali nakon Koprivnice drugu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni. Mogao je Vukovar u 77. minuti doći do poravnanja, ali je Ivan Plum iz kaznenog udarca šutirao preko gola. Na ljestvici će Marsonia sigurno napredovati za 2 mjesta te je preskočila Đakovo Croatiju i Oriolik, a možda i Bedem koji ove nedjelje u Ivankovu igra protiv drugoplasiranog Vihora iz Jelisavca.