Pobjeda košarkašica Broda na Savi u gradskom derbiju

U posljednjem 10. kolu Druge Hrvatske košarkaške lige skupina sjeveroistok gradski derbi odigrali su Brod i Brod na Savi.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 15.02.2020

Lako se moglo dogoditi da ova utakmica ima značaj samo za Brod na Savi koji se s pobjedom mogao plasirati u Ligu za prvaka. Na kraju su djevojke trenera Rimarčuka došle do pobjede, ali je Koprivnica u drugoj utakmici pobijedila vodeću Mursu iz Osijeka te je na taj način izbacila Brod na Savi iz Lige za prvaka.

Za razliku od prijašnjih susreta između košarkašica Broda i Broda na Savi u ovom se vidjelo puno dobre košarke na obje strane. Ako je u dosadašnjim utakmicama i bilo manjih sportskih tenzija što je i normalno njih sada uopće nije bilo. Razlog tome je što se igralo samo za međusobni prestiž jer je Brod na Savi i prije utakmice znao da više nema nikakvih izgleda plasirati se u Ligu za prvaka. U cjelini je ekipa trenera Rimarčuka bila bolja te je zasluženo došla do pobjede s 81:64. Njegove djevojke su za prve dvije četvrtine ubacile 48 koševa što je lijep učinak, dok su u nastavku malo stale. S druge strane igračice trenerice Kristine Pehar u oba poluvremena postigle su po 32 koša, dok se vidi razlika u igri Broda kada je na parketu njihova trenerica.

U početku je bilo izjednačeno sve do 6:6 te se Broda na Savi odvaja na 11:6, dok je nakon prve četvrtine bilo 20:18 sastav trenera Rimarčuka. Njegove djevojke dobro su odigrale u drugoj dionici pogotovo Edita Poljac zahvaljujući kojoj je na poluvremenu bilo 48:32. Ona je u prve dvije četvrtine postigla 24 koša te je bila prvo ime gradskog derbija.. U drugom poluvremenu košarkašice Broda na Savi nastavile su povećavati svoju razliku koja je u 30. minuti otišla na najvećih +24 za 64:40, da bi sa 64:42 završila treća četvrtina. Do kraja je Brod uspio malo ublažiti taj poraz na konačnih 81:64. Na kraju se Edita Poljac zaustavila na 31 košu, dok su ju dobro pratile pogotovo u drugom poluvremenu Nika Kurdija s 18 i Ana Ilakovac sa 16 poena.

U sastavu Broda je najmlađa Nina Novak s 15 koševa bila najučinkovitija, dok su do nje Andrea Glomazić i Katarina Majstorić svaka ubacile po 12 poena.

Za oba kluba je gotova sezona u Drugoj ligi – sjeveroistok što se tiče seniorske postave, dok se Brod na Savi okreće juniorskim utakmicama protiv Murse.

Policija pronašla trojicu 18-godišnjaka koji su pretukli 29-godišnjaka i ukrali mi bicikl