Pobjeda košarkaša Slavonskog Broda 1946 protiv prvaka lige

U vrlo dobroj utakmici košarkaši Slavonskog Broda 1946 na domaćem su parketu prekinuli s pobjedom negativnu seriju poraza. Još je vrjednije to što je pobjeda izborena protiv novog prvaka Đakova u pretposljednjem kolu ovogodišnje sezone u Drugoj ligi – istok. Đakovčanima je ovo bio prvi poraz u sezoni koji im neće ugroziti 1. mjesto.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 28.03.2018

Nakon 6 uzastopnih poraza košarkaši Slavonskog Broda 1946 zabilježili su pobjedu u susretu u kojem su se najmanje tome nadali. Do sada je Đakovo bilo bez poraza, međutim, Brođani su iskoristili njihovo slabo izdanje te su došli do uspjeha. Da su do sada pružali partije kao protiv Đakovčana jamačno bi ekipa trenera Norca u ovogodišnjem prvenstvu imala više od 5 pobjeda koliko ih ima koliko prije kraja sezone.

Već od ranije su Đakovčani osigurali 1. mjesto i naslov prvaka te su oni zadovoljni s ostvarenim u ovoj sezoni. Stoga je kod njih očito došlo do opuštanja koje je Slavonski Brod 1946 iskoristio te im tako nanio prvi poraz u prvenstvu. Htjeli su Đakovčani ovogodišnju sezonu završiti bez poraza, ali su očito podcijenili ekipu trenera Norca koja je sada pokazala svoju kvalitetu i vrijednost. Košarkaše Đakova uskoro kao prvake Druge lige – istok očekuje nastup u kvalifikacijama za Prvu ligu koje će se igrati u jednom gradu kroz 5. kola. Među 5 klubova, samo će 2 najbolja otići u prvoligaško društvo.

Utakmica između Slavonskog Broda 1946 i Đakova bila je vrlo izjednačena. Nakon prve četvrtine bilo je 19:19, a na poluvremenu 38:38. Uoči posljednje dionice gosti su imali prednost od 56:52, ali su se domaći vratili u utakmicu. Kod 63:63 Sekulić je 3. minute prije kraja pogodio tricu, a nakon što su se Brođani obranili, Marinčić je precizan za 68:63. Do kraja su domaći sačuvali razliku za pobjedu sa 72:66. Kod Slavonskog Broda 1946 najučinkovitiji bio je Krešimir Bradić s 20 koševa, dok je do njega Franjo Marinčić ubacio 14, a Mark Sekulić 12 poena. Vrijedi izdvojiti i 9 ubačaja povratnika u momčad Darka Končića, dok je njegov koš minutu prije kraja za 70:64 također bio važan za pobjedu.

S ovom 5. pobjedom u sezoni košarkaši Slavonskog Broda 1946 ostali su na 7. mjestu od 9 klubova, dok će na toj poziciji završiti natjecanje. Njima je još ostala jedna utakmica i to gostovanje kod posljednjeplasiranog Osječkog sokola koji ima jednu pobjedu i protiv kojeg će završiti ovu sezonu.

Negativni nalazi svih uzetih briseva u Brodsko-posavskoj županiji, uključujući i medicinskog osoblja brodske bolnice