Pobjeda košarkašica BnS u gradskom derbiju

U 11. kolu „A“-2 ženske Hrvatske košarkaške lige skupina sjeveroistok u gradskom su se derbiju sastala dva  slavonskobrodska ženska kluba. Do sada su košarkašice Broda u svim službenim utakmicama bile uspješnije, međutim, sada je pobjeda sa 61:40 pripala igračicama Broda na Savi.

Autor: BrodPortal | Datum objave: 13.02.2013

Košarkašice Broda na Savi uzvratile su Brodu za poraz od 5 razlike u prvom dijelu sezone. Obje ekipe nisu nastupile u svojim najjačim sastavima. Kod Broda nije bilo Ive Majić i Marte Zečević, a kod Broda na Savi Ene Ljubičić i Martine Jelavić. Utakmicu je bolje otvorio sastav trenera Rimarčuka koji je od početka imao prednost i do najvećih 12:4, da bi košarkašice Broda do odmora malo po malo počele smanjivati razliku. Do svog prvog minimalnog vodstva na utakmici Brod je došao tricom od ploče koju je zabila Kristina Pehar, uvjerljivo prvo ime svog sastava koja je za prvo poluvrijeme ubacila 15 od 19 koševa cijele ekipe. Veliki problem dogodio se treneru Rimarčuku u prvom dijelu kada je zbog ozljede ostao bez pomoći prvog organizatora igre i jedne od ključnih igračica Antonije Božić. Međutim, nju su u drugom poluvremenu odlično zamijenile, Mihaela Lazić, Ana Kolar i Kristina Lutz. Tako je na kraju treće dionice Brod na Savi imao 6 koševa prednosti za 39:33, a u posljednjih 10. minuta Brod je potpuno stao. Umorila se Kristina Pehar koje je vukla cijelu utakmicu, dok na klupi nije bilo niti isključene trenerice Kornelije Kvesić koje je u posljednjoj četvrtini trebala ući i na parket kao igračica. Prednost na strani Broda na Savi se u tom periodu stalno povećavala do konačnih +21.

Kod Broda je Kristina Pehar ubacila 26, a Matea Katavić 8 koševa. U ekipi Broda na Savi najbolju utakmicu sezone odigrala je Irena Kolesarić ubacivši 18 koševa, dok je Ana Kolar imala 12 ubačaja. Odlična je pod košem bila Marina Akšamović koja je uz 8 koševa imala čak 15 skokova, a do nje su još po 8 poena imale Mihaela Lazić i Kristina Lutz.

Tako je Brod na Savi zabilježio petu pobjedu, a Brod 4 poraz. U slijedećem 12. kolu košarkašice Broda na Savi će na domaćem parketu ugostiti osječku Mursu, dok igračice Broda neće igrati budući su slobodne.