Pobjeda juniora Slavonskog Broda 1946

U košarkaškoj ligi Slavonije i Baranje za juniore u kojoj nastupaju igrači koji su 2000. godište i mlađi Slavonski Brod 1946 bori se među 8 klubova za jedno od prva 2 mjesta koja vode na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.01.2019

U 7. kolu juniori trenera Igora Kovačevića na domaćem su terenu sa 47:40 u utakmici na malo koševa pobijedili Košarkašku akademiju Osijek.

Prije utakmice protiv osječke akademije juniori Slavonskog Broda 1946 bili su favorit za pobjedu budući su do sada imali sve pobjede uz samo 1 poraz. Brođani imaju i neodigranu utakmicu iz prvog dijela natjecanja protiv  vodećih Vinkovaca koji su do sada još uvijek bez poraza. Taj susret otkrit će koliko vrijedi ova momčad koja je protiv KA Osijek odigrala onoliko koliko je bilo dovoljno za sigurnu i očekivanu pobjedu.

Od samog početka juniori  Slavonskog Broda 1946 bili su u vodstvu koje su držali tijekom cijele utakmice tako da njihovu sigurnu pobjedu Osječani niti jednom nisu uspjeli ugroziti. Tako je nakon prve četvrtine bilo 18:6, a na poluvremenu 27:20. Nisu se gosti predavali te su stalno bili blizu, ali se nisu uspijevali približiti na manje od 7 koševa zaostatka. Uoči posljednje četvrtine bilo je 42:31, a onda su punih 5. minuta jedni i drugi bili bez koša. Na kraju su Brođani u posljednjih 10. minuta postigli samo 5 koševa i to sve iz slobodnih bacanja, dakle bili su bez koša iz igre, ali to Osječani nisu znali iskoristiti. Na kraju je završilo sa 47:40 u utakmici koja će se brzo zaboraviti. Izdvojimo da je najučinkovitiji i jedini sa dvoznamenkastim učinkom bio Luka Špehar koji je postigao 23 koša.

U sastavu Košarkaške akademije Osijek najviše je pokazao Franco Filipović sa 14 poena, dok bi njegov učinak bio i bolji da se nije ozlijedio.

Na ljestvici Lige juniora Slavonije i Baranje u vodstvu se nalaze Vinkovci sa svih 6 pobjeda te su bez poraza, dok su juniori Slavonskog Broda 1946 na 2. mjestu s 5 pobjeda i jednim porazom. Uz ove dvije ekipe za plasman na poluzavršnicu državnog prvenstva mogu otići i juniori Rekord tima iz Oriovca koji su na 4 pobjede i imaju 1 poraz, ali i dvije neodigrane utakmice. Sasvim je izvjesno da će se između ova 3 kluba tražiti 2 koja će regiju Slavoniju i Baranju predstavljati na poluzavršnici Prvenstva Hrvatske.

Plenković u Slavonskom Brodu na sjednici ŽO HDZ-a, dogovorena dinamika rada za izbore

Drugi dan Hrvatskog Premier Tenisa obilježio spektakularan meč Majoli, Ivaniševića i mladih snaga