Plesači Astre trostruki prvaci Hrvatske

ASTRA osvojila 3 naslova prvaka i dvije bronce na Prvenstvu Republike Hrvatske 2019.

Autor: Brodportal | Datum objave: 13.05.2019

U subotu, 11. svibnja održano je 28. Prvenstvo Republike Hrvatske u akrobatskom rock'n'roll-u Velikoj Gorici. Športski plesni klub Astra predstavio se s 53 natjecatelja u 6 kategorija i osvojili su čak tri naslova prvaka Republike Hrvatske i dvije bronce. Na natjecanju sudjelovalo je oko 560 plesača iz cijele Hrvatske.

1. mjesto Velike formacije 3, SUPERGIRLS (Petra Matanović, Iva Olanović, Verona Brnjić, Vanessa Kocić, Ela Kokot, Dora Vukosavić, Petra Marić, Sara Marić, Katja Čuljak i Kiara Mutavdžija)

1. mjesto Male formacije 2, DANCING DOLLS (Lana Zubak, Lana Bašić, Lana Stjepanović, Korina Šaravnja, Ana Matić, Natalija Rubil, Gabrijela Jozić i Maja Jerković)

1. mjesto Male formcije 3, CANDY (Ena Jerković, Ema Jozić, Dora Barišić, Petra Vukoje, Jana Hrkać, Tina Kapetanić i Tea Blažanović)

3.   mjesto DOLLS (Ilaria Kraljević, Fabia Kljaić, Karla Ambrozić, Iva Kapetanić, Erika Gašparac, Gabriela Ivković i Ea Blažević)

4. mjesto MYSTIQUE (Korana Petričević, Mia Pejić, Mia Validžić, Andrea Metić, Melani Jerković, Lana Bošnjak, Lorena Marić, Paola Ćužić i Elena Štefanović)

u kategoriji parova Nikolina Koporčić i Mihael Bikčević osvajaju broncu u kategoriji CDS, dok su u MINI kateogriji u ¼ finalu Bruna Buruš i Mateo Jerković osvojili 15. mjesto, u ½ finalu Marta Arsenić i Luka Smoljo 9. mjesto, 2 para izborili su ulazak u finale, Lana Vidaković i Filip Dorić osvojili su 7. mjesto, Maja Tolić i Matej Tomljanović 5. mjesto. U mlađim juniorima 2, Ena Jurić i Mihovil Vučković osvojili su 5. mjesto u finalu natjecanja. Natjecatelji su putovali u pratnji trenerica Andrea Vološčuk i Katica Podnar.

Članove Astre očekuje i organizacija  VI. Bokijevog plesa – Sjećanje na Borisa Stančića, 24. svibnja u 19:00 h u KKD Ivana Brlić-Mažuranić. Dok će 26. svibnja sudjelovati na kvalifikacijskom natjecanju u Slavonskom Brodu.