Penalom u završnici utakmice Đakovo Croatia Marsoniji priuštila prvi ovosezonski poraz

Moralo se i to jednom dogoditi. Nogometaši Đakovo Croatije prekinuli su niz od 10 uzastopnih pobjeda koji je imala Marsonia te su Brođani na gostovanju u Đakovu doživjeli svoj prvi poraz u sezoni.

Autor: Brodportal | Datum objave: 24.10.2020

Svakoj ekipi je pripalo po jedno poluvrijeme da bi domaćin u posljednjim sekundama iz kaznenog udarca došao do za njih velike pobjede s 2:1.

Za nogometaše Marsonije je 13. kolo bilo nesretno budući su u njemu upisali svoj prvi poraz u sezoni. Domaća Đakovo Croatia može se pohvaliti da je prva svladala vodeći sastav prvenstva i aktualnog prvaka na trećeligaškom istoku. Domaćin je bio bolji u prvom, a gosti u drugom poluvremenu, međutim, jedna neopreznosti na samom kraju utakmice koštala je Brođane prvog poraza. Bila je to korektna utakmica po teškom terenu natopljenom vodom koju je sasvim dobro vodio sudac Ivan Matić iz Osijeka. Pobjeda Đakovčana je zaslužena i nema joj prigovora, dok su s njom prvenstvo malo učinili zanimljivim.

Domaća Đakovo Croatia od početka je imala laganu terensku nadmoć i 2 dobra pokušaja preko mladog Kirchbauera koji nisu ozbiljnije na golu Marsonije ugrozili Memovića. Nešto kasnije u 23. minuti za Đakovčane je pokušao Ljulj, ali nije bio precizan. Prvi pokušaj i udarac prema domaćim vratima imali su Brođani u 27. minuti preko igrača koji nosi baš broj 27 Bačića, ali je njegov udarac zaustavio na golu Đakovo Croatije Nevistić stariji brata golmana Rijeke. Na drugoj strani u 32. minuti momčad trenera Hrvoja Bušića dolazi u vodstvo. Vrlo dobri Kirchbauer ubacio je pred gol, a tamo se na pravom mjestu našao Pongračić koji je svladao nemoćnog Memovića za 1:0. Samo minutu nakon toga Marsonia je mogla do poravnanja kada je Bačić u domaćem kaznenom prostoru dobro primio loptu te je iz okreta šutirao preko gola. Još bolju situaciju za goste imao je u 45. minuti Balentović koji je nakon kornera Sivrića šutirao malo pokraj okvira domaćih vrata. Mogao je Pongračić u 58. minuti nakon dodavanja Dogana postići svoj drugi pogodak, ali je iz neposredne blizine prebacio vrata. Imao je Bungić za Marsoniju u 73. minuti prigodu na ubačaj Sivrića, ali niti on nije bio precizan te je i on šutirao preko gola. Zato je preciznost u 75. minuti pokazao Karlo Kokanović koji je na odličnu loptu Blagojevića postigao svoj prvi gol glavom u karijeri za 1:1. Nakon poravnanja Marsonia igra bolje i traži drugi pogodak za pobjedu, pa se tako u 79. minuti u novoj situaciji pred golom Đakovo Croatije našao Bačić, ali nije iskazao preciznost. Ubrzo je i Mirković u 83. minuti snažno šutirao iz daljine, ali nije bilo veće opasnosti za Nevistića na golu Đakovčana. Sudac Matić utakmicu je produžio za 3. minute i u posljednjim sekundama Bundavica radi prekršaj na Pongračiću i zarađuje žuti karton. Nakon toga šutira loptu i dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton. Uslijedio je ubačaj Pongračića pred gol, a tamo Bačić neoprezno ruši Boškovića i sudac Matić opravdano pokazuje na najstrožu kaznu. Bivši igrač Osijeka Mihael Pongračić je svojim 7. golom u sezoni Đakovo Croatiji donio 8. pobjedu u prvenstvu s kojom je s 2:1 srušio vodeću Marsoniju.

S ovom pobjedom i porazom Čepina u Požegi, nogometaši Đakovo Croatije probili su se na 2. mjesto na ljestvici te za Marsonijom imaju zaostatak od 5 bodova. Ove srijede, 28. listopada od 14 sati sastav trenera Braslava Ostojića igra posljednju odgođenu utakmicu i to onu iz 10. kola na domaćem terenu protiv Graničara iz Županje.

Oprez u sezoni grijanja: neispravni dimnjaci i instalacije znaju prouzročiti materijalne štete i fatalne ishode