Osamnaest medalja za PK Marsonia u Sarajevu

Plivački klub Velež iz Mostara organizirao je međunarodni plivački miting "1. Velež Kup " u subotu, 10. veljače na olimpijskom bazenu Otok u Sarajevu.

Autor: Brodportal | Datum objave: 13.02.2018

Nastupao je 461 natjecatelj iz 29 klubova iz tri zemlje, BIH, Hrvatska i Srbija.

Plivački klub Marsonia je bio jedini predstavnik iz Hrvatske, a nastupao je sa 17 natjecatelja. Osvojio je 18 medalja, od čega 5 zlata, 5 srebra i 8 bronci. Po uspješnosti na turniru zauzeo je ukupno 9. mjesto od 29 klubova.

Najuspješniji u PK Marsonia bio je s nepunih osam godina Domagoj Prpić koji je osvojio četiri medalje, tri zlata (50 m slobodno, 50 m leđno i 50 m leptir) i jednu broncu (50 m prsno).

U konkurenciji do 13 godina Antonio Olujević osvojio je tri medalje, dva srebra (50m prsno i  50m leptir) i jednu broncu (50m prsno).

Lucija Knežević je u kategoriji do 11 i 12 godina osvojila dvije medalje, zlatnu (200m leptir) i brončanu (200m leptir) kao i Borna Vidmar koji je osvojio dvije srebrne medalje (100 i 200m prsno).