Oriolik skinuo Slavoniju s vrha, Marsa protutnjala Ivankovom

Dobre igre Oriolika i Marsonije u ovom kolu, poraz novogradiške Sloge

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.09.2019

Nakon 2 uzastopna gostujuća poraza nogometaši Oriolika zabilježili su drugu pobjedu u prvenstvu. U 5. kolu treće lige – istok Oriovčani su na domaćem terenu s 2:1 bili bolji od do ovog kola vodeće Slavonije iz Požege. Ujedno je na klupi Crvenih debi imao novi trener i to Požežanin Milan Tomljenović čiji se dolazak za ekipu pokazao kao pozitivan šok. Vidjelo se od početka utakmice da je Oriolik razigran i motivan protiv vodeće požeške Slavonije koja je iz 4 utakmice prije gostovanja u Oriovcu imala 3 pobjede i jednu neodlučenu. S obizrom da je novi trener Crvenih Milan Tomljenović tek dan uoči utakmice preuzeo momčad, imao je malo vremena za pripremu. Na kraju je sve dobro posložio, pa je uz dobro poznavanje suparnika iz rodnog grada njegova momčad zabilježila pobjedu s 2:1. Za Tomljenovića je ovo treći dolazak na klupu Oriolika, dok mu je u ovoj pobjedi malo pomogla i gostujuća Slavonija koja je odigrala svoju najslabiju utakmicu u prvih 5. kola.

Od početka utakmice Oriovčani su bili bolji protivnik te su imali veći posjed i nekoliko pokušaja preko raspoloženog Gorana Jurića, dok su gostujućem golu još prijetili Stjepan Stubičan i Branimir Kokotović. U završnici prvog dijela Oriolik dolazi do zasluženog vodstva. Igrala se 37. minuta kada je Goran Jurić ubacio u sredinu za natrčalog Luku Đereka koji precizno pogađa pokraj Ivana Bošnjaka za 1:0. Nisu Crveni stali niti u nastavku pa je tako u 50. minuti nakon ubačaja Kuzmića domaći napadač Jurić pogodio vratnicu. Zato je puno precizniji Goran Jurić bio u 57. minuti nakon što ga je lijepo proigrao Kuzmić, on se oslobodio svog čuvara i onda matirao Bošnjaka za 2:0. Do kraja je Slavonija samo uspjela ublažiti poraz. Udarac Tomislava Žuljevića u 83. minuti odbio se do Ivana Smojvira koji je smanjio na 2:1. Do kraja Požežani nisu imali niti jedan pokušaj za poravnanje te su zabilježili prvi poraz u prvenstvu, dok je Oriolik doša do druge pobjede.

U slijedećem kolu Slavonija će na vrlo teško gostovanje u Jurjevac kod Zrinskog, dok Oriolika očekuje Županisjki derbi u Novoj Gradiški protiv Sloge.

Preostala 2 kluba iz Brodsko – posavske županije u jučer odigranom 5. kolu Treće lige – istok zabilježila su polovične rezultate. Marsonia je nakon 20. godina došla do prve pobjede u Ivankovu kod Bedema s kojim i dalje unatoč visokoj pobjedi sa 4:1 ima negativan omjer. Ovo je prva gostujuća pobjeda Bijelo – crnih u ovoj sezoni koja je Brođanima donijela 2. mjesto na ljestvici s 2 boda manje od vodećeg Kutjeva koje ove subote u derbiju 6. kola dolazi na Stadion uza Savu. Golove za momčad trenera Braslava Ostojića u Ivankovu postigli su: Mohamed Cherif, Damir Mirković, Dajan Šimac i Hrvoje Mišić koji je na kraju izborio te realizirao kazneni udarac. Domaći su samo privremeno uspjeli poravnati na 1:1 i to autogolom Almedina Bundavice.

Nogometaši novogradiške Sloge poraženi su sa 4:2 u Našicama od domaćeg NAŠK-a za kojeg je 3 gola dao Brazilac Firmino, a 1 Kamerunac Libong. Gosti iz nove Gradiške uspjeli su preko prvog strijelca lige Tomislava Marijanovića izjednačiti na 1:1, dok je pred kraj utakmice Silvio Mihić samo ublažio poraz na konačnih 4:2.

U četvrtak 1. memorijal "Šimo Đamić" - natjecanje policijskih službenica i službenika