Oriolik drugi, Marsonia treća na Kupu grada Petrinje

Kajakaši i kajakašice KKK Marsonia sudjelovali su jučer na XIV. otvorenom kupu grada Petrinje Lovrenčevo 2015.

Autor: bportal | Datum objave: 09.08.2015

Na Kupu je sudjelovalo 7 klubova (KKK Žepče iz BIH te 6 klubova iz RH među kojima sva tri kluba iz Brodsko-posavske županije), a organizator i domaćin je bio KKK Kupa iz Petrinje. Pod stručnim vodstvom trenera Zdenka Jambrešića i Igora Krajine, sportaši Marsonije postigli su odlične rezultate osvojivši ukupno 14 medalja, od čega 8 zlatnih, 5 srebrnih i 1 brončanu.

Voženo je 20 utrka u kajaku jednosjedu (K-1) i dvosjedu (K-2) te kanuu jednokleku (C-1) u dobnim skupinama (mlađih) juniora i juniorki, (mlađih) kadeta i kadetkinja te škole kajaka za dječake i djevojčice. Također se, u neslužbenom dijelu natjecanja, vozila utrka kupskih čamaca i tzv. mix-utrka (K-2, mješoviti/ muško-ženski sastav, dva natjecatelja iz dva različita kluba).

U službenom dijelu natjecanja medalje za KKK Marsonia osvojili su Vanesa Tot (2 zlata, K-1), Dominik Princip (zlato, K-1), Dominik Princip i David Havrlišan (zlato, K-2), Mario Zitterbart (zlato, C-1), Domagoj Babić (zlato, K-1), Domagoj Babić i Ivan Fran Arar (zlato, K-2), David Havrlišan (srebro, K-1), Mario Zitterbart i Rene Barić (srebro, K-2), Dora Opačak (srebro, K-2) i Marko Frančeski (bronca, C-1). Vanesa Tot, Mario Zitterbart, Igor Krajina i Zdenko Jambrešić osvojili su zlato u utrci kupskih čamaca, a „četverac“ Marko Frančeski-David Havrlišan-Petar Starčević-Zvonko Pitlović okitio se srebrom u istoj utrci. Dominik Princip i Sara Čubrilo osvojili su srebro u mix-utrci.

Temeljem ostvarenih bodova u službenom dijelu natjecanja KKK Marsonia osvojio je pehar za 3. mjesto ekipno. Ekipni rezultat svih klubova je sljedeći: