Omladinac u Gornjoj Vrbi s 3:0 bolji od Lipika 1925

Jedna od zanimljivijih utakmica u 4. kolu Međužupanijske nogometne ligi Brod – Požega odigrana je u Gornjoj Vrbi između domaćeg Omladinca i gostujućeg Lipika.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 17.09.2019

Gosti koje vodi provjereni stručnjak Vjeran Simunić u prvenstvo su krenuli s domaćim porazom, da bi nakon toga zabilježili dvije pobjede. Sastav iz Donje Vrbe igra bolje na gostovanjima na kojima je prije domaće utakmice s Lipikom osvojio sva 4 boda, dok su u jedinoj utakmici do sada na svom terenu poraženi od sibinjske Mladosti.

Za razliku od domaće utakmice protiv Mladosti iz Sibinja nogometaši Omladinca iz Gornje Vrbe protiv Lipika, odigrali su neusporedivo bolje te su zabilježili pobjedu s 3:0. Momčad trenera Ivana Pavkovića sve je riješila u prvih 45. minuta kada su i postignuta sva 3 gola. Od početka je najveća prijetnja gostima bio razigrani i raspoloženi Josip Ravlić s kojim je obrana Lipika imala velikih problema. Baš je Josip Ravlić u 28. minuti nakon dodavanja Berislava Brnjića pokazao sve svoje kvalitete kada se oslobodio Klimeše i Jankovića i onda smireno matirao Zanettija za 1:0. U samoj završnici prvog poluvremena domaći su postigli 2 gola. Igrala se 44. minuta kada je ponovno Josip Ravlić dobro prošao, lopta se odbila do Spasojevića kojeg ruši vratar Zanetti, a sudac Rister iz Lužana pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Stipo Glavaš za 2:0 u korist domaćeg Omladinca. Samo minuti nakon toga dosuđen je novi kazneni udarac za sastav iz Gornje Vrbe. Izborio ga je Josip Ravlić kojeg je povukao Jankovića, a sudac Rister niti ovoga puta nije dvojio. Premda je Zanetti dirao loptu, udarac Stipe Glavaša bio je snažan i precizan za 3:0 što se na kraju pokazao i kao konačan rezultat.

Drugo poluvrijeme počelo je prigodom za Omladinac koju je imao Spasojević, ali je šutirao pokraj gola. U 60. minuti gosti su tražili kazneni udarac nakon što je Miladinović srušen pred golom domaćih, ali sudac Rister nije smatrao da se radilo o prekršaju. Nešto kasnije je Podunavac za Lipik pokušao iznenaditi Soltokovića, međutim, bio je za malo neprecizan. Josip Ravlić se u 69. minuti ponovno poigrao s obranom Lipika, ali je htio previše, dok u nastavku te akcije udarac Brnjića nije bio točan. Iskusni gostujući trener Vjeran Simunić u svojoj ekipi ima 2 Francuza, pa je tako Victor Derwich u 73. minuti imao dobar i neprecizan pokušaj iz slobodnog udarca. Samo 4. minute kasnije dosuđen je novi slobodnjak za goste, dok je sada izvođač bio drugi Francuz Julien Brandon, međutim, njegov udarac vratar Soltoković izvadio je ispod grede. Seriju slobodnih udaraca za Lipik zaključio je u 80. minuti i treći izvođač Podunavac koji je još dobro šutirao, ali nije pogodio okvir gola. Mogli su domaći i do četvrtog pogotka, ali Spasojević nije bio precizan te je završilo s 3:0 u korist Omladinca u Gornjoj Vrbi protiv Lipika.

Tako je Omladinac iz Gornje Vrbe došao do druge pobjede u prvenstvu s kojom je potvrdio pobjedu iz prošlog kola u Kuzmici, dok je Lipik doživio drugi poraz u ovoj sezoni. Na ljestvici je sada Omladinac na 4. mjestu te ima bod više ispred petog Lipika.

U četvrtak 1. memorijal "Šimo Đamić" - natjecanje policijskih službenica i službenika