Olimpikovci osvojili i Kup Hrvatske

Jučer je u glavnom gradu Hrvatske održano finalno kolo kupa Hrvatske za mlađe dobne uzraste.

Autor: bportal | Datum objave: 04.09.2016


 Na jezeru Jarun je ukupno veslana 21 finalna utrka, a natjecalo se više od 200 mladih kajakašica i kajakaša. Nastupilo je 10 klubova (Olimpik-Slavonski Brod, Marsonia-Slavonski Brod, Oriolik-Slavonski Kobaš, Rab, Mračaj-Runovići, Jarun-Zagreb, Hrvatska Kostajnica, Belišće, Aljmaš i Kupa-Petrinja). Važno je napomenuti kako u kupu RH nema ekipnog plasmana već samo pojedinačni plasman po disciplinama te svaki sportaš kroz 4 kola sakuplja bodove, a na kraju se proglašavaju najuspješniji sportaši na osnovu prikupljenih bodova.

Već dugi niz godina se nije dogodilo da jedan klub slavi u čak 11 od 21 discipline. Olimpik je tako postao najuspješniji hrvatski klub i u kupu, a po uspješnosti (po broju pobjeda) svakako treba istaknuti sjajnu mladu ekipu Hrvatske Kostajnice koja pod vodstvom iskusne trenerice Viktorije Mrđenović već godinama bilježi sjajne rezultate, a u ovogodišnjem kupu su imali čak 4 pojedinačna pobjednika te su uz Olimpik najuspješnija ekipa!
 
Ukupni pobjednici po kategorijama i disciplinama:
 
Škola kajaka – dječaci MK-1 1000 m – 1. mjesto Luka Račić (KKK Hrvatska Kostajnica)
Škola kajaka – djevojčice MK-1 1000 m – 1. mjesto Dora Opačak (KKK Marsonia)
Mlađi kadeti – MK-1 1000 m – 1. mjesto Luka Lipovac (KKK Olimpik)
Mlađi kadeti – MK-2 1000 m – 1. mjesto Luka Lipovac-Gabriel Jelinić (KKK Olimpik)
Mlađe kadetkinje – MK-1 1000 m – 1. mjesto Hana Solomun (KKK Hrvatska Kostajnica)
Mlađe kadetkinje – MK-2 1000 m – 1. mjesto Hana Solomun-Gabrijela Lenac (KKK Hrvatska Kostajnica)
Kadeti – K-1 1000 m – 1. mjesto David Aračić (KKK Olimpik)
Kadeti – K-2 1000 m – 1. mjesto Mihael Galetović-David Aračić (KKK Olimpik)
Kadeti – C-1 1000 m – 1. mjesto Darko Erceg (KKK Marsonia)
Kadetkinje – K-1 1000 m – 1. mjesto Leona Pavlešin (KKK Olimpik)
Kadetkinje – K-2 1000 m – 1. mjesto Matea Kordić-Rea Grozdanić (KKK Rab)
Mlađi juniori – K-1 1000 m – 1. mjesto Josip Lenac (KKK Hrvatska Kostajnica)
Mlađi juniori – K-1 200 m – 1. mjesto Alen Durak (KKK Olimpik)
Mlađi juniori – K-2 1000 m – 1. mjesto Antonio Plačković-Samuel Lucić (KKK Hrvatska Kostajnica)
Mlađi juniori – K-2 200 m – 1. mjesto Alen Nezić-Alen Durak (KKK Olimpik)
Mlađi juniori – C-1 1000 m – 1. mjesto Marko Frančeski (KKK Marsonia)
Mlađi juniori – C-1 200 m – 1. mjesto Marko Frančeski (KKK Marsonia)
Mlađe juniorke – K-1 1000 m – 1. mjesto Sara Čubrilo (KKK Olimpik)
Mlađe juniorke – K-1 200 m – 1. mjesto Sara Čubrilo (KKK Olimpik)
Mlađe juniorke – K-2 1000 m – 1. mjesto Sara Čubrilo-Nataly Pavlešin (KKK Olimpik)
Mlađe juniorke – K-2 200 m – 1. mjesto Sara Čubrilo-Nataly Pavlešin (KKK Olimpik)
 
Posebno treba istaknuti kajakašicu Saru Čubrilo koja je bila pobjednica u sve 4 discipline u kojima je nastupala pa je tako postala četverostruka osvajačica kupa RH. Uz nju su po dva puta slavili Marko Frančeski, Luka Lipovac, David Aračić, Nataly Pavlešin i Alen Durak.
 
Svakako raduje i činjenica da je onih najmlađih kajakaša (koji nastupaju u mini kajaku) bilo gotovo 50 što svakako veseli.
 
Slijedi aktivan odmor sve do početka priprema u kojem će sportaši trenirati 5 puta tjedno.

Zadnje vijesti

HTZ kreirao novu online brošuru za promociju kontinentalnog turizma

Prouzročio prometnu nesreću s 2,09 promila alkohola u organizmu

I brodsko-posavska policija u akciji “Dani sigurnosti u prometu”

VIJESTI

Puna inspiracije – skrivena blaga hrvatske unutrašnjosti

HTZ kreirao novu online brošuru za promociju kontinentalnog turizma

FOTO GALERIJA

Obilježen Europski tjedan mobilnosti

Obilježen Dan hrvatskih branitelja Brodsko-posavske županije

Udahni, okusi, doživi vinograde Brodskog Stupnika!

TraMEnac time - gastronomsko putovanje na Ranču Ramarin

Započela izgradnja Inovacijskog inkubatora InnoBROD