Olimpik među najuspješnijim klubovima Hrvatske!

Na finalnoj utrci kupa Republike Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim vodama, održanoj proteklog vikenda u Prelogu mlade snage Olimpika postigli su odlične rezultate.

Autor: BrodPortal | Datum objave: 08.07.2014

Finalnu utrku kupa zajednički su organizirali kajakaško-nautički klub Labud iz Preloga i Hrvatski kajakaški savez. Krenimo od najmlađih: u kategoriji škole kajaka za dječake, 2. mjesto u ukupnom poretku osvojio je Luka Lipovac, a 3. mjesto Patrik Aračić, zanimljivo je da je Patrik bio najmlađi sudionik kupa sa samo 8 godina, u kategoriji škole kajaka za djevojčice, 3. mjesto ukupno osvaja Antonela Orkić, a 4. mjesto Ivona Čubrilo, kod mlađih kadeta David Aračić i Mihael Galetović zauzeli su 4. mjesto u kategoriji kadetkinja Monika Pleša osvaja 1. mjesto, a Sara Čubrilo 2. mjesto dok su u kajaku dvosjedu također osvojile kup RH. Zanimljivost je da je Monika Pleša pobjedila u svih 6 utrka. Jedini predstavnik Olimpika u kanuu bio je kadet Mihovil Janković koji je osvojio ukupno 3. mjesto. U kategoriji mlađih juniorki Josipa Stanić postaje dvostruka prvakinja kupa, naime bila je prva u ukupnom poretku na 1000m i na 200m. Trener mlađih dobnih uzrasta Marko Lipovac izrazio je zadovoljstvo nakon finala, Olimpik ima ukupno 4 prva mjesta što spada među najbolje ekipe, jedino je ekipa KKK Rab 83' imala više ukupnih pobjednika čak 6. Slijedi regata u Vinkovcima i Bosanskom Brodu, a onda prvenstvo Republike Hrvatske u Zagrebu.