Održan prijem za nagrađene učenike Glazbene škole Slavonski Brod

Zamjenica gradonačelnika Tea Tomas danas je održala prijem za učenike Glazbene škole Slavonski Brod koji su u školskoj godini 2018./2019. osvojili značajne nagrade i priznanja.

Autor: Brodportal | Datum objave: 02.07.2019
Održan prijem za nagrađene učenike Glazbene škole Slavonski Brod


 Naime, učenici Glazbene škole su tijekom protekle školske godine sudjelovali na 12 natjecanja i pri tome osvojili 37 raznih nagrada i priznanja te 2 Oskara znanja.

Oskare znanja osvojili su učenici Ana Ereš i Josip Matanović.
 
Naime, Josip Matanović bio je apsolutni pobjednik u svojoj kategoriji - disciplini Brač na 57. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.
 
Ana Ereš je državna prvakinja XX. Državnog natjecanja iz povijesti -kategorija Izvori i istraživanje prošlosti - samostalni istraživački radovi učenika. Ana je prvi učenik iz našeg Grada odnosno županije koji je osvojio prvo mjesto na ovom natjecanju i postao državni prvak.
 
Na prijem u Velikoj vijećnici došli su predstavnici nagrađenih učenika, njih ukupno 13: Ana Ereš, Lana Ćato, Sandra Böhm, Ana Lukšić, Katarina Aračić, Matej Sarajčić, Mihael Sarajčić, Marko Nosić, Josip Matanović, Nikola Vincek, Josip Gregurić, Ivan Gregurić i Bono Peić u pratnji nastavnika i ravnateljice Glazbene škole Mirele Jagodić.
Zamjenica gradonačelnika čestitala im je na postignutom uspjehu te im je poželila puno uspjeha i u daljnjem školovanju.
 
Postignuti rezultati učenika Glazbene škole Slavonski Brod u školskoj godini 2018./2019.:
 
8. hrvatsko natjecanje iz Povijesti glazbe - BJELOVAR 2018. 
,, Veliko natjecanje" – Clara Schumann 
IVONA FUNARIĆ- PRIZNANJE 
NINA MAKOVIČIĆ - PRIZNANJE 
PETRA VAČIĆ - PRIZNANJE 
ANALUKŠIĆ – PRIZNANJE
KATARINA ARAČIĆ - PRIZNANJE 
ELENA WACHTLER - PRIZNANJE 
IVANA STJEPANOVIĆ - PRIZNANJE
 
„Malo natjecanje" - David Bowie 
ANA LUKŠIĆ - PRIZNANJE 
KATARINA ARAČIĆ – PRIZNANJE
- nastavnica: Mirta Špoljarić, prof.
 
16. međunarodno natjecanje LAZAR JOVANOVIĆ Beograd, Srbija
SANDRA BOHM - DRUGA NAGRADA 
LANA ĆATO - PRIZNANJE
- uz klavir: Andrej Seper, mag. mus.
- nastavnica: Tihana Havelka Tudaković, mag. mus
 
 
 
Međunarodno natjecanje učenika osnovnih glazbenih škola „MLADI PADOVEC"
 
- V. disciplina (klavir) - I. KATEGORIJA
IVAN GREGURIĆ - PRVA NAGRADA 
- V. disciplina (klavir) - II. KATEGORIJA
JOSIP GREGURIĆ - DRUGA NAGRADA 
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
 
57. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa - REGIONALNO NATJECANJE
 
- disciplina SOLFEGGIO - I. KATEGORIJA
ANA VOJTKUF PERANOVIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Danijela Božičević, prof.
- disciplina: BRAČ - II. KATEGORIJA
JOSIP MATANOVIĆ - PRVA NAGRADA
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
 
- disciplina: BISERNICA - III. KATEGORIJA 
MARKO NOSIĆ - PRVA NAGRADA 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, prof. 
NIKOLA VINCEK- DRUGA NAGRADA 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
- disciplina: PJEVANJE - II. KATEGORIJA
SANDRA BOHM - PRVA NAGRADA
- uz klavir: Andrej Seper, mag. mus.
- nastavnica: Tihana Havelka Tudaković, mag. mus.
- disciplina KLAVIR - II. KATEGORIJA
JOSIP GREGURIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
 
 
 
ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI (Slavonski Brod)
- disciplina SAMOSTALNI ISTRAŽIVAČKI RADOVI 
ANA EREŠ - PRVA NAGRADA
(Tajni život Wopaternija: susret prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u dodiru zvuka)
- nastavnica: Mirta Spoljarić, prof.
 
 
 
6. međunarodno natjecanje tamburaša solista i komornih sastava -TAMBURA INSTRUMENTAL FESTIVAL (Subotica)
-disciplina BRAČ, l.K - KATEGORIJA
MIHAEL SARAJČIĆ- PRVA NAGRADA - ZLATO 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, mag. mus.
-disciplina BRAČ, 2.K - KATEGORIJA
JOSIP MATANOVIĆ- PRVA NAGRADA - ZLATO
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
 
-disciplina BISERNICA, 2.K - KATEGORIJA 
MATEJ SARAJČIĆ - PRVA NAGRADA
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, mag. mus.
-disciplina BISERNICA, 3.K - KATEGORIJA 
MARKO NOSIĆ - PRVA NAGRADA - ZLATO 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, mag. mus. 
NIKOLA VINCEK- PRVA NAGRADA
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
 
Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus OP. 5 (Križevci)
disciplina: KLAVIR - I. KATEGORIJA 
IVAN GREGURIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
-disciplina: KLAVIR - II. KATEGORIJA
JOSIP GREGURIĆ - TREĆA NAGRADA
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
- disciplina: SOLFEGGIO - PRVA KATEGORIJA
DOMAGOJ BERTOVIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Daria Tamara Rac, prof.
 
DRŽAVNO NATJECANJE IZ POVIJESTI (Zadar)
- disciplina SAMOSTALNI ISTRAŽIVAČKI RADOVI 
ANA EREŠ - PRVA NAGRADA
(Tajni život Wopaternija: susret prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u dodiru zvuka)
- nastavnica: Mirta Spoljarić, prof.
 
10. hrvatsko natjecanje za harmoniku (Daruvar)
-disciplina HARMONIKA, A- KATEGORIJA 
MATEJ DANČEVIĆ - PRVA NAGRADA
- nastavnik: Marijan Belović, prof.

Zadnje vijesti

Zaštitare kod Osijeka propucali bivši zaštitari iz iste firme, pronađen plijen?

Sindikat metalaca Hrvatske najavio za sutra štrajk oko 700 radnika Đure Đakovića zbog neisplaćene plaće za rujan

Kadetima Broda važna pobjeda protiv KA Osijek

FOTO GALERIJA

Napreduju radovi na izgradnji Istočne tribine stadiona uz Savu

Održan 26. Memorijalni karate kup Slavonski Brod 2019.

PRIČA IZ MAROKA, 3. dio: Sahara - izazov koji morate doživjeti!

Ratna škola „Ban Josip Jelačić” u sklopu studijskog putovanja posjetila Slavonski Brod

PRIČA IZ MAROKA, 2. dio: Marrakech – kraljevski grad tisućljetne tradicije, najveće tržnice i moderne turističke ponude