Održan prijem za nagrađene učenike Glazbene škole Slavonski Brod

Zamjenica gradonačelnika Tea Tomas danas je održala prijem za učenike Glazbene škole Slavonski Brod koji su u školskoj godini 2018./2019. osvojili značajne nagrade i priznanja.

Autor: Brodportal | Datum objave: 02.07.2019
Održan prijem za nagrađene učenike Glazbene škole Slavonski Brod




 Naime, učenici Glazbene škole su tijekom protekle školske godine sudjelovali na 12 natjecanja i pri tome osvojili 37 raznih nagrada i priznanja te 2 Oskara znanja.

Oskare znanja osvojili su učenici Ana Ereš i Josip Matanović.
 
Naime, Josip Matanović bio je apsolutni pobjednik u svojoj kategoriji - disciplini Brač na 57. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa.
 
Ana Ereš je državna prvakinja XX. Državnog natjecanja iz povijesti -kategorija Izvori i istraživanje prošlosti - samostalni istraživački radovi učenika. Ana je prvi učenik iz našeg Grada odnosno županije koji je osvojio prvo mjesto na ovom natjecanju i postao državni prvak.
 
Na prijem u Velikoj vijećnici došli su predstavnici nagrađenih učenika, njih ukupno 13: Ana Ereš, Lana Ćato, Sandra Böhm, Ana Lukšić, Katarina Aračić, Matej Sarajčić, Mihael Sarajčić, Marko Nosić, Josip Matanović, Nikola Vincek, Josip Gregurić, Ivan Gregurić i Bono Peić u pratnji nastavnika i ravnateljice Glazbene škole Mirele Jagodić.
Zamjenica gradonačelnika čestitala im je na postignutom uspjehu te im je poželila puno uspjeha i u daljnjem školovanju.
 
Postignuti rezultati učenika Glazbene škole Slavonski Brod u školskoj godini 2018./2019.:
 
8. hrvatsko natjecanje iz Povijesti glazbe - BJELOVAR 2018. 
,, Veliko natjecanje" – Clara Schumann 
IVONA FUNARIĆ- PRIZNANJE 
NINA MAKOVIČIĆ - PRIZNANJE 
PETRA VAČIĆ - PRIZNANJE 
ANALUKŠIĆ – PRIZNANJE
KATARINA ARAČIĆ - PRIZNANJE 
ELENA WACHTLER - PRIZNANJE 
IVANA STJEPANOVIĆ - PRIZNANJE
 
„Malo natjecanje" - David Bowie 
ANA LUKŠIĆ - PRIZNANJE 
KATARINA ARAČIĆ – PRIZNANJE
- nastavnica: Mirta Špoljarić, prof.
 
16. međunarodno natjecanje LAZAR JOVANOVIĆ Beograd, Srbija
SANDRA BOHM - DRUGA NAGRADA 
LANA ĆATO - PRIZNANJE
- uz klavir: Andrej Seper, mag. mus.
- nastavnica: Tihana Havelka Tudaković, mag. mus
 
 
 
Međunarodno natjecanje učenika osnovnih glazbenih škola „MLADI PADOVEC"
 
- V. disciplina (klavir) - I. KATEGORIJA
IVAN GREGURIĆ - PRVA NAGRADA 
- V. disciplina (klavir) - II. KATEGORIJA
JOSIP GREGURIĆ - DRUGA NAGRADA 
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
 
57. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa - REGIONALNO NATJECANJE
 
- disciplina SOLFEGGIO - I. KATEGORIJA
ANA VOJTKUF PERANOVIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Danijela Božičević, prof.
- disciplina: BRAČ - II. KATEGORIJA
JOSIP MATANOVIĆ - PRVA NAGRADA
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
 
- disciplina: BISERNICA - III. KATEGORIJA 
MARKO NOSIĆ - PRVA NAGRADA 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, prof. 
NIKOLA VINCEK- DRUGA NAGRADA 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
- disciplina: PJEVANJE - II. KATEGORIJA
SANDRA BOHM - PRVA NAGRADA
- uz klavir: Andrej Seper, mag. mus.
- nastavnica: Tihana Havelka Tudaković, mag. mus.
- disciplina KLAVIR - II. KATEGORIJA
JOSIP GREGURIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
 
 
 
ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI (Slavonski Brod)
- disciplina SAMOSTALNI ISTRAŽIVAČKI RADOVI 
ANA EREŠ - PRVA NAGRADA
(Tajni život Wopaternija: susret prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u dodiru zvuka)
- nastavnica: Mirta Spoljarić, prof.
 
 
 
6. međunarodno natjecanje tamburaša solista i komornih sastava -TAMBURA INSTRUMENTAL FESTIVAL (Subotica)
-disciplina BRAČ, l.K - KATEGORIJA
MIHAEL SARAJČIĆ- PRVA NAGRADA - ZLATO 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, mag. mus.
-disciplina BRAČ, 2.K - KATEGORIJA
JOSIP MATANOVIĆ- PRVA NAGRADA - ZLATO
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
 
-disciplina BISERNICA, 2.K - KATEGORIJA 
MATEJ SARAJČIĆ - PRVA NAGRADA
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, mag. mus.
-disciplina BISERNICA, 3.K - KATEGORIJA 
MARKO NOSIĆ - PRVA NAGRADA - ZLATO 
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnik: Dalibor Timarac, mag. mus. 
NIKOLA VINCEK- PRVA NAGRADA
- uz klavir: Ivana Bušić, mag. mus.
- nastavnica: Gorana Jagarinec, prof.
 
Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus OP. 5 (Križevci)
disciplina: KLAVIR - I. KATEGORIJA 
IVAN GREGURIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
-disciplina: KLAVIR - II. KATEGORIJA
JOSIP GREGURIĆ - TREĆA NAGRADA
- nastavnica: Zdravka Tekić-Dadić, prof.
- disciplina: SOLFEGGIO - PRVA KATEGORIJA
DOMAGOJ BERTOVIĆ - DRUGA NAGRADA
- nastavnica: Daria Tamara Rac, prof.
 
DRŽAVNO NATJECANJE IZ POVIJESTI (Zadar)
- disciplina SAMOSTALNI ISTRAŽIVAČKI RADOVI 
ANA EREŠ - PRVA NAGRADA
(Tajni život Wopaternija: susret prošlosti, sadašnjosti i budućnosti u dodiru zvuka)
- nastavnica: Mirta Spoljarić, prof.
 
10. hrvatsko natjecanje za harmoniku (Daruvar)
-disciplina HARMONIKA, A- KATEGORIJA 
MATEJ DANČEVIĆ - PRVA NAGRADA
- nastavnik: Marijan Belović, prof.

Zadnje vijesti

U subotu u Centru mladih još jedna projekcija putopisnog dokumentarca 'Idemo na istok bez Gorana Milića'

Tri zlata u Nedelišću i Slovenskim Konjicama

ŽNK Viktorija i NK Marsonia zajedno će licencirati stadion za više lige

NAJČITANIJE DANAS

NAJAVLJUJEMO

U subotu u Centru mladih još jedna projekcija putopisnog dokumentarca 'Idemo na istok bez Gorana Milića'

FOTO GALERIJA

Četrnaesti Vinobus Radio Slavonije posjetio vinorodne krajeve brodskog Posavlja i Požeštine

Premijer Plenković u Đuri Đakoviću: Imamo povjerenja u novu upravu

Trenkovci domaćini Seminara međimurskih plesova

Potpisani ugovori za čak 79 stipendija studenata Veleučilišta u Slavonskom Brodu

Vučković i Šarčević predstavljaju Brodsko-posavsku županiju u Berlinu