Odlična utakmica odbojkaša Marsonije

Za odbojkaše Marsonije uspješno je završila treća sezona u Hrvatskoj Superligi.

Autor: Brodportal | Datum objave: 29.03.2021

U konkurenciji 11 klubova Brođani su osvojili 8. mjesto ostavivši iza sebe: Zadar, Rovinj i Sisak. Za njih je domaća utakmica posljednjeg kola u dvorani Vijuš protiv Ribola Kaštele bila revijalna kao i za goste koji su već ranije osigurali jedno od prva 4 mjesta koja ih vode u doigravanje za prvaka. Ove sezone neće se igrati Liga za ostanak, već samo prva 4 kluba idu u borbu za naslov.

Za razliku od svih klubova u Superligi odbojkaši Marsonije i Ribola Kaštele odigrali su unaprijed utakmicu posljednjeg kola. Razlog je taj što je momčad iz Dalmacije dan ranije igrala u Osijeku i zbog smanjenja troškova odmah su u prolazu odradili i gostovanje kod Brođana. Za jedne i druge sama utakmica nije imala nikakav značaj, pa je u takvoj opuštenoj igri bilo pregršt lijepih poteza na obje strane. Odbojkaši Marsonije odigrali su jednu od boljih utakmica u sezoni, dok je trener Ribola Kaštele Ivan Andromak čuvao prvu postavu te je više prigode da mlađim igračima. Stoga se igralo 5 setova, dok su prva 4 sva završila s 2 razlike za svaku od ekipa. Kada je gostujući trener uočio dobru igru domaćih, polako je počeo uvoditi standardnu postavu koja mu je na kraju donijela pobjedu s 3:2.

U prvom setu je Ribola Kaštela imala stalnu prednost od 2 do 3 poena, dok su ih odbojkaši Marsonije stalno pratili. Uhvatili su ih kod 24:24, međutim, tada gosti realiziraju 2 napada za 26:24 za vodstvo od 1:0 u setovima. Isto se nastavilo u 2. setu  u kojem Kaštelani imaju minimalno vodstvo, a onda se kod 16:16 momčad Milenka Lubine odvaja i ponovno u neizvjesnoj završnici sada oni s 26:24 dobivaju set za ukupnih 1:1. U 3. setu Marsonia sada ima stalno vodstvo, a gosti ih prate, ali ih do kraja seta nisu uspjeli ugroziti te su domaći dobili taj set s 25:23 za ukupno vodstvo u meču od 2:1. Ista slika koju su obje ekipe ponudile u prva 3 seta, nastavila se i u 4. u kojem je vodstvo bilo više na strani sastava trenera Lubine, dok je Ribola Kaštela stalno dolazila do poravnanja. Brođani su kod vodstva od 24:22 imali dvije meč lopte koje nisu iskoristili, a gosti se sa 4 uzastopna poena spašavaju i s 26:24 dobivaju taj set za ukupnih 2:2 u meču. U posljednjem 5. setu Kaštelani igraju bolje i imaju stalno vodstvo, da bi Marsonia kod 9:8 za goste stala što protivnik koristi te mu s 15:10 pripada posljednji set za ukupnu pobjedu s 3:2.

Upravo je Barišić bio prvo ime kod odbojkaša Marsonije koji su sada na kraju prvenstva odigrali jako dobru utakmicu protiv jedne od ponajboljih ekipa u Superligi. Brođanima je barem utjeha što su za 2 osvojena seta dobili 1 bod s kojim su se na ljestvici izjednačili sa sedmoplasiranom Rijekom.