Odlična igra i pobjeda Bensica u gradskom derbiju!

Sinoć su Bensice odigrale odličnu utakmicu i vrlo suvereno pobijedile u gradskom derbiju Druge ženske košarkaške lige.

Autor: Brodportal | Datum objave: 24.11.2019

ŽKK Brod na Savi - KK Brod 77:49 (13:12, 17:10, 23:17, 24:10)

ŽKK Brod na Savi: K. Rimarčuk 4, E. Poljac 31, M. Fastić Pajk 6, G. Bertolović, M. Kavka 9, A. Ilakovac 8, N. Bertolović, N. Kurdija 19, L.Šebalj, N. Matanović, P. Šakota,

KK Brod: Ž. Sokolović 2, K. Majstorić 6, N. Novak 4, A.K. Babić 8, R. Sudar 17, A. Aračić, A. Stanković 2, N. Vlk, E. Mahnik, K. Županić 4, A. Glomazić 6,

Bila je to utakmica koja kao i svaki gradski derbi uvijek nosi posebnu draž. Bensice ulaze vrlo agresivno i sa silnom željom što im donosi visokih 13:2 polovicom četvrtine, no silna energija odnosi snagu i Brođanke do kraja dolaze u egal 13:12, no to nije pokolebalo u ovoj utakmici domaće, te one nastavljaju i dalje s visokim pritiskom u obrani što im donosi već osjetniju prednost na poluvremenu 30:22. U trećoj četvrtini Bensice počinju kao da je tek utakmica krenula, lete terenom i rezultat nezaustavljivo raste, a takvu igru nastavljaju i u posljednjoj četvrtini. Velike čestitke zaslužuju cijela ekipa koja je disala zajedno a i njihov trener Dražen Rimarčuk koji je izvanredno pripremio i vodio utakmicu od početka do kraja. Opet je veliku utakmicu odigrala maestralna Edita Poljac čije brojke i igra su fantastične iz kola u kolo, 31p, 11s, 8as, 7os.l. bio je to košarkaški recital hrvatske juniorske reprezentativke, njoj uz bok je bila još jedna reprezentativka Nika Kurdija sa još jednim double double 19p,12s i sa možda najzrelijom utakmicom dosadašnje karijere, no sve pohvale zaslužuju i ostale. Treba odati priznanje i protivnicama koje su dale sve od sebe i ni u jednom trenutku nisu odustale, što je pridonijelo da se u lijepo ispunjenoj dvorani Brod odigra festival ženske košarke u kojem smo vidjeli puno žara i kvalitete.

Izvor: ŽKK Brod na Savi/Facebook

Nove magistre i magistri sestrinstva; prilike za edukaciju imaju, no, hoće li im se isplatiti u Hrvatskoj?

Imenovan ‘kontrolor krize’ u Đuri Đakoviću

Opsežni radovi postojećim i novim objektima "Kuće sretnih ciglica" u europskom projektu vrijednom više od 10 milijuna kuna

2. SVEČANA PROMOCIJA FAKULTETA ZA DENTALNU MEDICINU I ZDRAVSTVO

Biskup Milan Stipić blagoslovio kupolu crkve i temelj nove župne kuće brodske grkokatoličke župe