Odličan otpor Broda na Savi protiv vodeće Trešnjevke

Sjajnu utakmicu, najbolju ove sezone odigrale su košarkašice Broda na Savi na domaćem terenu protiv vodeće i neporažene Trešnjevke u 1. kolu u nastavku prvenstva Prve lige.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 14.01.2018

Da su ovako igrale u prvom dijelu prvenstva jamačno bi igračice trenera Rimarčuka na svom učinku imale više od jedne pobjede. Međutim, igra protiv jedne od najboljih ženskih ekipa u Hrvatskoj vraća optimizam da bi se uz ovakva izdanja Brođanke mogle spasiti od ispadanja bez obzira na izuzetno pojačanu Dubravu ove zime.

Mnogi su očekivali uvjerljivu i laganu pobjedu Trešnjevke u dvorani Vijuš. To je nagovještavao pogled na ljestvicu budući su Zagrepčanke ove sezone pobijedile i aktualnog prvaka Medveščak te su bez poraza. S druge strane Brod na Savi ima jednu i to gostujuću pobjedu u Dubravi koju je ove zime između ostalih igračica pojačala Monika Vojvodić. Tako je trener Brođanki Dražen Rimarčuk protiv Trešnjevke koristio 7 igračica, dok je njih 4 ubacilo dvoznamenkasti broj koševa. Trešnjevka nije bila prava, ali je unatoč tome došla do pobjede s 83:72.

Na početku se igralo izjednačeno, a onda kod 7:7, domaće rade seriju od 8:0 za iznenađujuće njihovo vodstvo od 15:7. Do kraja prve četvrtine Zagrepčanke se uspijevaju vratiti te je prvi period završio sa 17:17. Odmah na početku druge dionice sjajna Nika Muhl s dvije trice svoju ekipu odvodi na 6 razlike, dok se upravo s 39:33 za Trešnjevku otišlo na poluvrijeme. Uspjele su se igračice Broda na Savi minutu prije odlaska na odmor približiti na 33:34, dok vrijedi izdvojiti odlično izdanje Martine Bešter koja je u prvih 20. minute postigla 10 koševa. U nastavku gošće imaju stalnu prednost koja je u trećoj četvrtini najviše iznosila 13 koševa, međutim, uoči posljednjih 10. minuta bilo je 58:50. Brod na Savi se nije predavao, a nakon 2 pogođena bacanja i trice nevjerojatne Mihaele Lazić domaće u 32. minuti dolaze na samo 3 koša zaostatka za 55:58. Tada koševe za Zagrepčanke postižu: Erjavec, Kostić i tricu Vujadinović za +10, dok je još jednom tricom Karle Erjavec 3. minute prije kraja za 74:61 Trešnjevka potvrdila pobjedu koja je na kraju iznosila konačnih 83:72. Kod gošći je odlična bila Nika Muhl koja je imala triple – double učinak  s 21 košem, 14 skokova i 10 asistencija, ali je imala i 8 osvojenih lopti. Do nje je jednako dobra pod košem bila Josipa Pavić s 18 ubačaja, dok je Karla Erjavec zabijala kada se lomio rezultat. Kapetanica Trešnjevke postigla je 11 poena te je imala 5 skokova i 5 dodavanja.

U sastavu Broda na Savi koji je odigrao najbolju utakmicu sezone, ponovno svoj nesvakidašnji talent pokazala je 17.-to godišnja Mihaela Lazić koja je postigla 35 ko'ševa te je imala 7 skokova i 9 dodavanja. Uz nju je Ella Đukić ubacila 12, Marina Ćurković 11, a Martina Bešter 10 poena.

U slijedećem kolu košarkašice Broda na Savi gostovat će u Virju kod Podravca koji je u prvom dijelu sezone u dvorani Vijuš ostvario pobjedu sa 6 koševa razlike.