Odličan nastup Vanese Tot na Svjetskom prvenstvu u Minsku

Danas je naša kanuistica Vanesa Tot završila svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Minsku, Bjelorusija, gdje je postigla sjajne rezultate.

Autor: bportal | Datum objave: 31.07.2016

Na dionici od 200 m plasirala se u B finale u kojemu je osvojila 2. mjesto, zaostavši za prvoplasiranom svega 0.199 sek. Zauzela je tako 11. mjesto u ukupnom poretku među najboljim kanuisticama svijeta. Sjajan je uspjeh postigla i na dionici od 500 m gdje je u B finalu zauzela 3. mjesto te 12. mjesto u ukupnom poretku. Bio je to, uz 9. mjesto u A finalu za Anamariju Govorčinović iz zagrebačkoga KKK Matija Ljubek, najzapaženiji nastup u timu hrv. kajak-kanu reprezentacije na ovogodišnjem SP-u u Minsku.

Silno smo ponosni na ovu mladu Brođanku pred kojom je neosporno blistava sportska budućnost. Sljedećega vikenda očekuje ju nastup na državnom prvenstvu u Zagrebu te koncem rujna nastup na turniru olimpijskih nada u Mađarskoj.

U školi u Podcrkavlju gosti iz šest europskih zemalja; počela provedba ERASMUS+ projekta