Odličan meč između odbojkaša Marsonije i Zrinskog iz Nuštra

U Drugoj Hrvatskoj odbojkaškoj ligi – istok za muškarce se pola lige bori za vrh.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 23.02.2018

U vodstvu je požeški Sokol koji ima utakmicu više u odnosu na Željezničar iz Osijeka koji mora odigrati derbi protiv Vukovara. Uz te 3 ekipe tu su još Zrinski iz Nuštra i Marsonia koji su u 9. kolu odigrali krajnje neizvjesnu utakmicu koja je trajala 2 i pol sata te je završila s pobjedom gostiju od 3:2. Vrlo lako je rezultat mogao biti i drugačiji budući su domaći imali vodstvo u setovima od 2:0.

S ovim porazom od Zrinskog iz Nuštra odbojkaši Marsonije malo su se bodovno udaljili od prve 4 ekipe na ljestvici. Doduše za 2 osvojena seta dobili su 1 bod, međutim za Požežanima koji su vodeći imaju zaostatak od 7 bodova. S obzirom da su protiv drugoplasiranog Zrinskog imali vodstvo od 2:0 u setovima te u 4. setu 6. meč lopti koje nisu iskoristili s pravom mogu žaliti za propuštenom prigodom i bodovima s kojima bi se uključili ravnopravno u borbu za vrh s preostale 4 ekipe.

U prvom setu vodila se izjednačena borba na obje strane te su se momčadi sve do kraja tog seta izmjenjivale u vodstvima. Na kraju su domaći bili za malo bolji te im je s 29:27 pripao prvi set. Isto se ponovilo i u drugom u kojem je Marsonia ponovno za nijansu došla do 25:23 i ukupnog vodstva od 2:0 u meču. Sve je kod Brođana dobro funkcioniralo i u 3. setu koji je kao i prva 2 bio vrlo izjednačen te su kod vodstva gostiju od 21:20 domaći stali. Taj set je momčad iz Nuštra dobila s 25:21 kako bi ostala i dalje u meču. Ako je u prvom setu bilo 29:27 u četvrtom je postignut rekord lige u poenima. Naime, u njemu je Marsonia imala čak 6 meč lopti koje nije iskoristila te je taj set s 39:37 pripao gostima. Na taj način je Zrinski poravnao rezultat u meču na 2:2 i odluku o pobjedniku morao je donijeti posljednji 5. set. Očito je maratonski 4. set ostavio traga na Brođanima koji su 5. set otvorili s gubitkom od 11:5, međutim, uspjeli su se vratiti, ali do potpunog preokreta nisu došli te je Zrinski taj set dobio s 15:13 za konačnu pobjedu s 3:2.

Utakmica između odbojkaša Marsonije i Zrinskog iz Nuštra pokazala je da se radi o dvije vrlo kvalitetne i izjednačene momčadi između kojih je pobjednika odlučila jedna lopta. Do kraja natjecanja jedni i drugi borit će se za što bolji plasman. U Nuštru je dvorana vrlo mala te se u njoj ne mogu igrati prvoligaške utakmice i to je njihov najveći problem, dok Marsonia za sada zbog financija nema ambiciju plasmana u viši rang.

U natjecanju Druge Hrvatske odbojkaške lige – istok ovog vikenda je stanka, dok jedne i druge 3. ožujka u 10. kolu očekuju susjedski obračuni. Tako se odbojkaši Marsonije u gradskom derbiju sastaju s Brodom, dok će Zrinski u Nuštru u derbiju kola ugostiti prvog susjeda Vukovar.