Odbojkašice Slavonskog Broda izgubile od neporaženih Đakovčanki

Odbojkašice Slavonskog Broda u 10. kolu Druge lige – istok na parketu dvorane Vijuš ugostile su vodeće i neporaženo Đakovo.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.02.2020

Gošće su u prijašnjih 9 utakmica imale svih 9 pobjeda od kojih je jedna bila s 3:2, jedna s 3:1, dok je preostalih 7 sve bilo sa čistih 3:0. U Đakovu su Brođanke u 1. kolu izgubile s 3:0, dok je najviše poena što uspjele u jednom setu osvojiti bilo 17. Sada u uzvratu djevojke trenerice Snježane Cindrić imale su veliku prigodu Đakovčankama nanijeti prvi poraz, međutim, u tome nisu uspjele. Ostaje dojam da su gošće bile zrele za prvi poraz u sezoni, ali to odbojkašice Slavonskog Broda nisu znale iskoristiti.

Prvi set protekao je u dominaciji gošći iz Đakova koje su u utakmicu krenule s 25:15 i vodstvom od 1:0. U drugom setu odbojkašice Slavonskog Broda igraju znatno bolje, a ključna je bila serija na servisu Lucije Vlajnić. Ona je nanizala 7 uzastopnih poena što je domaćim odbojkašicama donijelo 25:22 i poravnanje u setovima na 1:1. Dobro su Brođanke igrale i u 3. setu koji je bio izjednačen te su u završnicu ušle s 22:20. Činilo se da se ekipi trenerice Cindrić smiješi i drugi set, a onda su Đakovčanke napravile preokret i s 25:23 povele s 2:1 u setovima. Nakon toga odbojkašice Slavonskog Broda više nisu pronašle svoju igru te su gošće s uvjerljivih 25:16 dobile 4. set za konačnu pobjedu s 3:1. U cjelini bila je to utakmici pogrešaka na obje strane, dok su više njih imale Brođanke koje su imale izuzetno slab prijem servisa što ih je na kraju i koštalo puno boljeg rezultata u ovoj utakmici.

Za odbojkašice Slavonskog Broda ovo je bio treći domaći poraz u prvenstvu, dok su prijašnja 2 bila s minimalnih 3:2 od Valpovke i od druge ekipe Osijeka. Tako su Brođanke ostale na dvije domaće pobjede u sezoni protiv druge ekipe Enne Vukovar i Strizivojne, dok je do kraja želja pobjeći s pretposljednjeg 9. mjesta na prvenstvenoj ljestvici.