Očekivani poraz kadeta Slav. Broda 1946 od Cedevite

Za kadete KK Slavonski Brod 1946 završila je ovogodišnja sezona u natjecanju Jedinstvene Hrvatske lige za igrače koji su rođeni 2001. godine i mlađi.

Autor: Brodportal | Datum objave: 27.04.2018

Bila je ovo prva sezona kako je ovo natjecanje pokrenuo Hrvatski košarkaški savez te se ova Jedinstvena kadetska liga pokazala kao pun pogodak. Brođani su nastup u tom natjecanju ostvarili kroz regionalno natjecanje u kojem su imali sve pobjede, dok su realno u Jedinstvenoj ligi mogli imati još koju pobjedu više. U posljednjem kolu Jedinstvene kadetske lige na parketu dvorane Vijuš gostovala je jedna od najboljih ekipa u ovom uzrastu Cedevita. Dvojbi oko pobjednika u ovom susretu nije bilo te su gosti došli do uvjerljive pobjede sa 115:66. Bila je vidljiva daleko veća fizička nadmoć kadeta Cedevite koji su za svoje godine vrlo čvrsta momčad. To se vidjelo pogotovo u obrani, ali i u skoku.Kod kadeta Slavonskog Broda 1946 Luka Špehar postigao je 19 koševa, ali za samo 22 minute na pakretu budući je već u 3. četvrtini zbog 5. osobne pogreške morao napustiti igru. Vrlo dobar bio je Hrvoje Raspasović koji je u 17. minuta ubacio 14 poena, dok je Marko Kremer uz 9 koševa imao 12 skokova.

Policija pronašla trojicu 18-godišnjaka koji su pretukli 29-godišnjaka i ukrali mi bicikl