Očekivani poraz Broda na Savi od Medveščaka

Na kraju polusezone u natjecanju Prve lige košarkašice Broda na Savi na domaćem su terenu ugostile aktualne prvakinje Medveščak iz Zagreba. Kako su gošće na 2. mjestu sa samo jednim porazom i to od vodeće i neporažene Trešnjevke, onda je Medveščak u ovom susretu bio veliki favorit za sigurnu pobjedu. To se na kraju i dogodilo premda aktualne prvakinje koje vodi izbornik reprezentacije Braslav Turić u ovoj sezoni nisu toliko dominantne kao u prijašnjim godinama.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 18.12.2017

I prije utakmice znalo se da košarkašice Broda na Savi ne mogu parirati aktualnim prvakinjama Medveščaku iz Zagreba. Gošće su slavile visoku pobjedu s 84:38, dok je trener Brođanki Dražen Rimarčuk u ovom susretu bio bez Monike Vojvodić. On je prigodu dao svim igračicama među kojima je nekoliko kadetkinja koje su 2002. i mlađe kadetkinje rođene 2003. godine.

Za razliku od prijašnjih godina Medveščak u ovoj sezoni igra i međunarodnu WABA ligu. Tako Zagrepčanke imaju vrlo jake utakmice i preko tjedna, dok su tu i putovanja od Slovenije do Crne Gore i Srbije pa do Bugarske. To je iskoristila vodeća Trešnjevka koja je jedina u Prvenstvu Hrvatske uspjela pobijediti Medveščak. Protiv Broda na Savi je trener gošći Braslav Turić koji je i izbornik Hrvatske ženske seniorske reprezentacije ravnopravno podijelio minutažu svim igračicama.

Još su se nekako i držale košarkašice Broda na Savi u prvih 5. minuta budući je u tom periodu Medveščak imao vodstvo od 12:7. Međutim, nakon toga razlika je počela rasti. Prva četvrtina završila je s 29:11, dok je na poluvremenu bilo velikih 55:25. Do kraja utakmice igračice trenera Braslava Turića još su malo povećale razliku na konačnih 84:38. Kod Medveščaka je najučinkovitija s 18 koševa bila Iva Borović koja je pogodila 6 trica od 8 pokušaja za nepunih 14. minuta na parketu. Uz nju je Požežanka Ana Vojtulek ubacila 12, a Marija Radoš i Nives Arežina svaka po 10 poena.

U sastavu košarkašica Broda na Savi je Ella Đukić postigla 10, dok su po 8 ubačaja imale: Monika Buconjić, Marina Ćurković i Mihaela Lazić.

S utakmicom protiv Medveščaka košarkašice Broda na Savi završile su prvi dio sezone na pretposljednjem 10. mjestu na kojem ako završe na kraju prvenstva ostaju u ligi. Drugi dio Prve lige kreće 13. siječnja slijedeće godine koji Brođanke otvaraju s domaćom utakmicom protiv vodeće Trešnjevke.

Policija: mi smo uvijek uz vas, čuvamo vas, a tako vi čuvajte nas!