Očekivana pobjeda Plamen Požege nad Brodom na Savi

U sklopu osmine finala Hrvatskog kupa „Ružice Meglaj Rimac“ košarkašice Broda na Savi u dvorani Vijuš ugostile su premijerligaša Plamen Požegu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 10.11.2020

S obzirom da se Brođanke natječu u Prvoj ligi skupina A što je po kvaliteti drugi rang natjecanja, samim time su Požežanke u ovoj utakmici bile veliki favorit za pobjedu. Na kraju je ekipa trenera Vladimira Englmana opravdala tu ulogu sa 77:55 protiv sasvim solidnog Broda na Savi.

Košarkašice Broda na Savi mogu samo žaliti što su u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske „Ružice Meglaj Rimac“ nastupile bez svoje najbolje igračice Edite Poljac. Ona je ujedno i najbolji strijelac koji redovito ubacuje po 20 koševa, dok je na kraju Plamen Požega slavila sa 77:55. Da je Poljac mogla igrati jamačno bi Brođanke premijerligašu pružile još jači otpor, a ovako je to bilo samo u prvoj četvrtini. U drugoj su se Požežanke odvojile i do kraja čuvale stečenu prednost.

U prvoj četvrtini igračice trenera Rimarčuka igrale su jako dobro prije svih Nika Kurdija. Zahvaljujući njoj domaće su nekoliko puta bile u vodstvu u prvih 10. minuta da bi taj period s 20:19 ipak završio u korist gošći iz Požege. Od tih 19 ukupnih koševa Broda na Savi Nika Kurdija je postigla čak 13, međutim, očekivano je u nastavku utakmice stala i nije mogla sama pogotovo u izostanku Edite Poljac. Ključnu razliku Plamen Požega radi početkom druge četvrtine kada su djevojke trenera Englmana kod minimalnog vodstva od 24:23 napravile seriju 14:0 te otišla na 38:23, da bi prvo poluvrijeme završilo sa 42:25 u korist gošći iz Zlatne doline. U drugom poluvremenu Požežanke su u jednom trenutku najveću prednost imale za 70:44, da bi do kraja tu razliku čuvale za konačnih 77:55. Prvo ime u gostujućem sastavu bila je bivše reprezentativka Hrvatske Oriovčanka Jelena Ivezić koja je uz 27 koševa imala 15 skokova i 4 dodavanja. Uz nju je mlada Crnogorka Andrea Glomazić ubacila 13, a Brođanka Laura Bašić 10 poena. Vrijedi izdvojiti i učinak požeških Amerikanki koje su obje postigle po 8 koševa s tim da je Andrea Lynn Iavarone imala 12 skokova, a Alliyah Carter Chassity 9 uhvaćenih lopti.

U sastavu Dražena Rimarčuka već spomenuta Nika Kurdija postigla je 19, a Klara Rimarčuk 12 koševa, dok vrijedi izdvojiti 13 skokova Nine Matanović.

Ovog vikenda košarkašice Broda na Savi igraju prvu utakmicu u novom prvenstvu Prve lige skupina A, a protivnik u subotu, 14. studenog od 15 sati u dvorani Vijuš je Podravac iz Virja.