Očekivana pobjeda košarkaša Slavonskog Broda 1946

Bez većih poteškoća košarkaši Slavonskog Broda 1946 došli su do svoje 4. pobjede u ovogodišnjem prvenstvu Druge lige – istok s 82:69 protiv Osječkog sokola. Za goste nastupaju juniori prvoligaša Vrijednosnica Osijek koji kroz ovo natjecanje stječu iskustvo. Također je i u domaćem sastavu puno juniora uz samo 3 malo starija igrača, a to su: Končić, Sekulić i Bradić. Trener Norac u ovom susretu nije imao Darka Pezera, dok se Tomislav Grgić odlučio na povlačenje iz košarke. Za Brođane je najvažnija pobjeda premda ima stvari koje treba popraviti.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.01.2018

Već nakon prve četvrtine bilo je 25:15 za Slavonski Brod 1946 koji je do poluvremena svoju prednost povećao na 47:31. U dobrom ritmu igrači trenera Norca nastavili su i u trećoj četvrtini nakon koje je bilo 75:54. Mogli su domaći do uvjerljivije pobjede, ali su htjeli prigodu dati svim igračima što su mladi Osječani malo iskoristili te ublažili poraz na konačnih 82:69. Kod Brođana je odličnu utakmicu odigrao Krešimir Bradić koji je postigao 32 koša te trenutno igra najbolju košarku u karijeri.

Uz Bradića, vrijedi izdvojiti odličnog organizatora igre Svana Stojsavljevića koji je ubacio 15 poena, dok je jednako dobar bio i Mark Sekulić sa 14 ubačaja. Prvo ime u Osječkom sokolu bio je Andrej Bačić s 25 koševa, dok je Pavao Pšihistal postigao 16, a Patrik Maskaljević 12 koševa.

U drugom dijelu sezone trener Brođana Domagoj Norac dobio je pojačanje u stručnom stožeru i to Igora Kovačevića koji se nakon Rekord Tima iz Oriovca i Đakova vratio u matični klub.

Nakon pobjede nad Osječkim sokolom slavonskobrodski košarkaši na prvenstvenoj ljestvici Druge lige – istok nalaze se na 5. mjestu sa 4 pobjede i 4 poraza, dok isti učinak imaju Vinkovci na 3.-em i Županja na 4. mjestu. Nastavak prvenstva s utakmicama 10. kola počinje slijedeći vikend 27. siječnja, a košarkaši Slavonskog Broda 1946 na domaćem će terenu ugostiti Požegu koja se nalazi na 7. mjestu te ima dvije pobjede i 5 poraza.

Poziv svim proizvođačima kulenove seke da donesu svoje uzorke na ocjenjivanje kvalitete