Očekivana i visoka pobjeda nogometaša Marsonije

Nakon Bedema nogometaši Marsonije protiv Slavije iz Pleternice zabilježili su novu najuvjerljiviju pobjedu na domaćem terenu.

Autor: Brodportal | Datum objave: 29.04.2021

Ovoga puta su u 25. kolu Treće lige – istok gostima iz Pleternice postigli 5 golova što je najviše u ovoj sezoni te se na ljestvici nakon ovih bodova momčad Braslava Ostojića poravnala s Belišćem na vrhu prvenstvene ljestvice.

Sve ono što nogometašima Marsonije nije ušlo u mrežu u prošlom kolu u Belišću, otvorilo im se sada protiv Slavije iz Pleternice koja se bori za ostankom u ligi. Već nakon prvih 45 minuta Brođani su imali vodstvo od 4:0 uz visok postotak realizacije. U nastavku su domaći kontrolirali utakmicu te stalno imali loptu u posjedu te su na kraju postigli i peti pogodak. Gosti koje vode bivši igrač ondašnjeg BSK-a, Damir Bognar došli su oslabljeni i sa skromnim igračkim kadrom koji se nije mogao kvalitetnije suprotstaviti razigranoj Marsoniji.

Već u 8. minuti Marsonia je došla do vodstva kada je odlični Dino Bundavica koji je igrao na poziciji stopera umjesto ozlijeđenog kapetana Marka Čanića dao dugu loptu za Mirzu Jašarevića, a ovaj je ubacio na rub kaznenog protstora. Mario Bačić je dobro propustio loptu za Silvija Mihića koji je precizno pogodao za 1:0 te je tako postigao svoj prvi gol u prvenstvu u dresu Marsonije. Samo 3 minute nakon toga prodorni Jašarević izborio je kazneni udarac nakon što ga je u gostujućem kaznenom prostoru srušio Antonio Bajić. Vrlo dobri sudac Denis Plantosar iz Darde pokazao je na kazneni udarac koji je u odsustvu Mišića i Sivrića odlučio izvesti prvi strijelac Brođana Filip Bungić. Dvojbi nije bilo te je Bungić svojim 9. golom u ovoj sezoni udvostručio vodstvo Bijelo – crnih na 2:0. U 22. minuti već je bilo 3:0 kada je raspoloženi Bundavica sada proigrao Bačića koji je izašao sam ispred vratara Slavije Ivana Petkovića te ga svladao za svoj 7 pogodak u ovogodišnjem prvenstvu. U završnici prvog poluvremena Marsonia je i četvrti put pogodila mrežu Slavije kada je Bačić ubacio pred gol, a lopta se od Jakovljevića odbila Bungiću koji ju vraća Bundavici, a njemu nije bilo teško upisati svoj 5. gol u sezoni za sigurnih 4:0. U drugom poluvremenu domaći su se prije svega čuvali nepotrebnih žutih kartona iz razloga što ih nakon ove utamice čekaju 2 uzastopna teška gostovanja, prvo u Jurjevcu, a onda i u Županji. Momčad Braslava Ostojića i dalje je imala loptu u svom posjedu te je tražila i peti pogodak. Njega je u 73. minuti postigao Karlo Kokanović koji se u svom stilu oslobodio nekoliko igrača i onda lijepo prebacio vratara Petkovića za konačnih Marsonia – Slavija (Pleternica) 5:0.

Nogometaši Marsoniije protiv pleterničke Slavije zabilježili su ukupno 15. pobjedu u sezoni s kojom su ostali na 2. mjestu, a nakon što je Belišće u Županji odigralo bez pobjednika, Bijelo – crni su se s njima izjednačili na vrhu ljestvice. Zbog ukupne bolje gol razlike Belišće je vodeće, ali na kraju prvenstva ako oba kluba budu imala isti broj bodova Marsonia je u prednosti zbog boljeg međusobnog omjera. S druge strane nogometaše iz Pleternice ovaj poraz spustio je na posljednje mjesto na ljestvici te će se oni do kraja prvenstva boriti za očuvanjem trećeligaškog statusa.