Očekivana i uvjerljiva pobjeda juniora Broda 035

U malonogometnoj ligi Slavonije i Baranje za juniore nastupaju igrači rođeni 2001. godine i mlađi.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 13.01.2020

Među 13 klubova četiri su iz Brodsko – posavske županije i to po dva iz Slavonskog Broda i Nove Gradiške. Upravo su se u 5. kolu na parketu dvorane Vijuš sastali juniori MNK Brod 035 i NG Unitas iz Nove Gradiške, dok su Brođani imali ulogu favorita.

Tu ulogu favorita juniori MNK Brod 035 su i opravdali s visokom pobjedom od 10:1. Međutim, u prvih 13. minuta bilo je 0:0 te se NG Unitas dobro držao zahvaljujući svom vrataru Marku Mariću koji je dobro branio. Ovaj uzrast igra poluvrijeme po 18. minuta tako da su domaći u samo dvije minute postigli 3 gola za 3:0 koliko je bilo na poluvremenu. Upravo se u početku kod Brođana istaknuo Domagoj Đurković koji je nedavno s Marijom Kvesićem bio na okupljanju reprezentacije. On je u 13. minuti postigao vodeći pogodak, dok je u istoj minuti asistirao za Luku Dubca koji podiže domaće vodstvo na 2:0. Treći je djelo Matea Marčetića te su juniori Broda 035 već nakon prvog poluvremena riješili pitanje pobjednika ovog susreta.

Već na početku drugog poluvremena gosti iz Nove Gradiške smanjili su na 3:1 nakon što se Jakov Medvedović oslobodio domaćeg vratara Stjepana Zebe ubacio je pred gol, a tamo je na pravom mjestu bio Marko Pejanović koji je smanjio na 3:1. Samo minutu kasnije Leon Andrić krade loptu gostima i zabija za 4:1, a onda na scenu stupa Nikola Cindrić. U samo dvije minute Cindrić koji veliki nogomet igra za juniore Osijeka postigao je 3 uzastopna gola. Prvo je sam izborio loptu za 5:1, pa je realizirao šesterac koji je iznudio Đurković, da bi na kraju nakon treće asistencije Ante Galovića na utakmici zabio za 7:1. Do kraja susreta golove za juniore Broda 035 postigli su još: Leon Špoljar na proigravanje Matea Marčetića, pa Domagoj Đurković koji je svoj drugi pogodak na susretu dao nakon dodavanja Leona Andrića i na kraju Anto Galović kojem je sve pripremio Nikola Cindrić za konačnih juniori Brod 035 – NG Unitas 10:1.

Na ljestvici su juniora Broda 035 na vrhu te iz 5 utakmica imaju sve pobjede, dok je NG Unitas ostao na jednoj pobjedi i to onoj nad Olimpijcem iz Županje. U slijedećem kolu juniore Broda 035 očekuje i najvažnija utakmica sezone i to gostovanje kod Osijek Kelmea, dok će NG Unitas u Okučanima u kojima igraju domaće susrete odmjeriti snage sa Slatinom.

Po 22. put održana fišijada u Oriovcu

Uvjerljiva pobjeda HDZ-a i u Slavonskom Brodu

Potpuni trijumf HDZ-a, Vladu ne bismo trebali dugo čekati. Teški poraz Restart koalicije