Molitvu je predvodio Ivan Lenić, župnik brodske župe Gospe Brze Pomoći, uz kapelana Božidara Nađa, đakona Marka Obradovića i nekoliko mladih okupljenih oko Stadlerova spomenika.
"Već gotovo dva desetljeća traje postupak za beatifikaciju i kanonizaciju Josipa Stadlera, o čijim velikim djelima još mnogi Brođani nažalost, ništa ne znaju. Stoga je i ovo prigoda da više upoznamo lik i djelo Josipa Stadlera jer puno toga možemo naučiti od njega, pa i već se pouzdavati u njegov zagovor kod Gospodina", kazao je župnik Lenić. Trebamo biti svjesni, ustvrdio je, da mi na ovim našim prostorima nemamo veće osobe za koju se vodi postupak za proglašenje blaženim i svetim, od Josipa Stadlera.
I kao znanstvenik, sveučilišni profesor i kao duhovnik ostavio je biskup Stadler trag nemjerljive vrijednosti za Katoličku crkvu. Bio je veliki borac za dobro čovjeka. Njegova najtrajnija baština Družba je sestara Služavki Malog Isusa koje je okupio sa željom da skrbe za siromašnu i napuštenu djecu, za starije osobe i siromahe. A upravo su sestre poznatije kao Stadlerovke, u Slavonskom Brodu ostavile značajan trag, posebice u župi Uznesenja Marijina u Brodskom Vinogorju, služeći ponajprije djeci i malom čovjeku, ali i šireći molitvu za proglašenjem blaženim svoga utemeljitelja Josipa Stadlera.
Središnji program proslave Stadlerova rođenja i krštenja bila je nedjeljna sveta misa u župnoj crkvi Gospe Brze Pomoći.