Novi uvjerljiv poraz košarkašica Broda na Savi

U svojoj pretposljednjoj utakmica u Prvoj ligi košarkašice Broda na Savi na domaćem su terenu u 19. kolu ugostile trećeplasirani Split.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 12.03.2018

Naravno da su gošće opravdale ulogu favorita te su zabilježile uvjerljivu pobjedu s 86:39. Treba reći da su Brođanke veliki dio utakmice igrale bez Mihaele Lazić tako da je to glavni razlog uvjerljivog poraza.

Još su košarkašice Broda na Savi dobro otvorile utakmicu budući su imale vodstvo od 3:0, da bi se u 7. minuti ozlijedila najbolja domaća igračica Mihaela Lazić koja do kraja više nije ulazila u igru. S njom ili bez nje na parketu igra Brođanki nije ista tako je Splićankama bio olakšan put prema laganoj pobjedi koja je izražena s visokih 86:39. U Brodu na Savi su svjesni da Mihaela Lazić odlazi iz kluba nakon ove sezone te se protiv Splita vidjelo kako će ubuduće ostale igračice funkcionirati bez nje.

Na kraju prve četvrtine bilo je 16:11 za Split koji je na poluvremenu imao vodstvo od 39:26. Bez Lazić protiv vrlo dobrog Splita koji je treća ekipa u ligi na poluvremenu imati zaostatak od 13 koševa je bilo vrlo solidno. U nastavku su gošće u 3. dionici povećale prednost na 56:34, dok je treneru Rimarčuku bilo svejedno izgubio utakmicu s 20 ili 40 razlike te je iz toga razloga svim igračicama dao minutažu. To je Split iskoristio te je posljednju četvrtinu dobio s 30:5 što mu je donijelo uvjerljivu pobjedu s 86:39. Kod gošći je Antonija Chiabov postigla 17, Maja Puljić 16, a Marijana Mamić, Anamarija Škaro i Josipa Silov sve 3 po 11 koševa.

U sastavu Broda na Savi je jedina s dvoznamenkastim učinkom od 11 poena bila Ella Đukić, dok je Monika Buconjić postigla 7, a 14-godišnja Tea Josipović 6 koševa.

Do kraja lige ostala su još 3. kola, a u slijedećem će košarkašice Broda na Savi na najduže gostovanje u Dubrovnik kod Raguse, dok im nakon toga dolazi Plamen Požega i u posljednjem golu idu u Zagreb kod aktualnih prvakinja Medvešćaka.