Nova sezona za rukometaše Broda

Za novu sezonu u Drugoj ligi – istok pripremaju se rukometaši Broda koji su do sada odigrali 4 pripremne utakmice. Ovoga ljeta u klubu su se dogodile promjene u upravi, ali i u igračkom kadru kojeg je napustilo nekoliko ključnih igrača. Stoga će trener Saša Sertić u novoj sezoni više prigodu davati mlađim igračima, dok je cilj kluba plasman od sredine prema gornjem dijelu tablice.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 18.09.2017

Za razliku od prošle sezone za rukometaše Broda u novom prvenstvu neće igrati njihov najbolji igrač Ivan Janjić koji je otišao u prvoligaša VIRO iz Virovitice, dok se iskusni Mario Vuković vratio u Županju. Na pripremama nema golmana Gorana Bubala i Filipa Šutala koji nisu odigrali niti jednu od 4 pripremne utakmice. Neizvjesno je hoće li oni biti u sastavu za novu sezonu. Do sada su Brođani u pripremnom periodu s 32:26 poraženi od Požege, dok su solidno odigrali u Novoj Gradiški kod istoimenog prvoligaša koji ih je svladao s 27:22. Mlada momčad Saše Sertića je s 37:25 na domaćem terenu bila bolja od Slavije iz Starog Petrovog Sela, dok su u posljednjoj 4. pripremnoj utakmici rukometaši Broda s 22:18 poraženi od Lipe iz Lipika i Pakraca.

Rukometaši LiPe u utakmicu protiv Broda ušli su s vodstvom od 6:1, da bi do poluvremenu tu razliku još i povećali na 13:7. U nastavku su se domaći pokušali približiti, ali kad bi i došli na 3 do 4 gola zaostatka gosti iz Lipika i Pakraca bi brzo reagirali te bi pobjegli na 6 golova razlike. Međutim, u završnici su Brođani golom mladog Sandija Bohma uspjeli u 53. minuti približiti na 3 razlike kada je bilo 19:16 za goste. Tada u 2 napada LiPa golovima Macure i Somera odlazi na 21:16 što domaći do kraja više nisu mogli ugroziti. U pobjedničkom sastavu iz Lipika i Pakraca Danijel Hlapović je postigao 5, a Ivan Macura 4 gola.

U sastavu rukometaša Broda u kojem je puno mladih igrača najučinkovitiji je bio upravo jedan od njih, Filip Marić koji je postigao 6 golova. Do njega se Dorijan Petrović 4 puta, a Rastko Poznanović 3 puta upisao među strijelce.

U novom pripremnom ogledu rukometaši Broda će od 20,30 na domaćem parketu odmjeriti snage sa Županjom, dok ih ovog petka očekuje i uzvrat u Pakracu protiv LiPe.