Nova domaća pobjeda nogometaša Željezničara

U 8. kolu Međužupanijske nogometne lige Brod / Požega na Stadionu „Stanko Vlainić – Dida“ domaći Željezničar ugostio je Kuzmicu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.10.2019

Gosti su prije utakmice bili na 4. mjestu na ljestvici te su najbolje plasirani klub u prvenstvu s požeškog područja. S druge strane Ljubičasti su u sredini tablice te su prije utakmice imali 3 boda zaostatka za Kuzmicom. Na kraju je mlada momčad Borisa Brice s 2:0 zabilježila pobjedu te se s klubom iz predgrađa Požege izjednačila prema broju osvojenih bodova.

Utakmica između Željezničara i Kuzmice nije obilovala prigodama. Nešto sadržajnije igralo se u drugom poluvremenu ponajviše zahvaljujući Ljubičastima koji su u tom periodu tražili drugi pogodak. Kad su ga postigli onda su igrali opuštenije, dok su i gosti pali u svojoj igri. Sve u svemu, momčad Borisa Brice više nego zasluženo došla je do novih bodova te su od mogućih 15 na svom stadionu osvojili njih 13.

Od nogometaša Kuzmice kao najbolje plasiranom klubu iz Požeško – slavonske županije u ovom natjecanju očekivalo se puno više, međutim, pokazali su vrlo malo.

Prvu prigodu imao je u 14. minuti kapetan Željezničara Matej Dubac koji je na ubačaj mlađeg brata Luke dobro šutirao, ali je vratar Kuzmice Siniša Klasić refleksno obranio i spasio vodstvo domaćih. Ono je Klasić samo odgodio budući je loptu izbacio u korner, a nakon novog ubačaja Luke Dubca, pred golom je Petar Brica iskoristio pogrešku gostujućeg stopera, produžio loptu na drugu stranu, a Marku Miškoviću nije bilo teško postići svoj drugi gol u ovoj sezoni za 1:0. U ovoj utakmici ponajbolji igrač Kuzmice Mislav Brnčić proigrao je u 35. minuti Domagoja Brnčića koji je šutirao točno u Kneževića. U nastavku se u 47. minuti Aračić nije najbolje snašao nakon što ga je u prigodu stavio Matej Dubac. Mlada momčad Borisa Brice do 2:0 dolazi u 65. minuti kada je strijelac vodećeg gola Mišković vratio asistenciju Petru Brici koji bježi gostujućim stoperima i onda lijepo prebacuje Klasića za 2:0. Tako je i Brica postigao svoj drugi gol u sezoni te u ovoj utakmici ima učinak kao i Mišković, gol i asistenciju. Do kraja je na terenu postojala samo domaća momčad koja je novu prijetnju za 3:0 imala u 67. minuti preko kadeta Adama Stojanovića koji se nije najbolje snašao u dobroj situaciji. Samo dvije minute kasnije iz gužve pred golom Kuzmice ne snalazi se niti Matej Dubac čiji pokušaj odlazi pokraj gola. Ljubičasti su uporni i traže treći pogodak pa tako u 74. minuti Mišković iz blizine promašuje gol nakon dobrog ubačaja agilnog Stojanovića. Posljednju prigodu Brođana kreirala su braća Luka i Matej Dubac koja su odigrala dvostruko dodavanje nakon kojeg je Lukin udarac obranio Klasić te je ostalo 2:0 u korist Željezničara protiv Kuzmice.

Bila je  ovo 4. pobjeda Željezničara, ali prva u novim dresovima koja je klub nedavno dobio od prvoligaša zagrebačke Lokomotive. S obzirom da oba kluba povezuje željeznica najavljena je buduća još bolja suradnja. Na ljestvici se Željezničar nalazi na 5., a Kuzmica na 6. mjestu te obje ekipe imaju po 13 bodova.